Policija sučiupo du plėšikus, vienas jų – šilutiškis

handcuffs 1Birželio 11-osios naktį Kėdainiuose buvo sulaikytas iš Šilutės rajono kilęs 30 metų E.B., buvęs kartu su kėdainiškiu 26 metų V.L.

Jauni, neseniai iš įkalinimo vietų grįžę vyrai plėšikavo, o savo aukomis pasirinkdavo senus žmones.

Užklijuodavo burną ir mušdavo

Į policiją jau kreipėsi keturios nukentėjusios moterys ir vienas vyras, bet policijos pareigūnai įtaria, kad aukų gali būti kur kas daugiau.

Sulaikytieji ir anksčiau buvo nusižengę įstatymams, tačiau ir toliau apiplėšinėjo pagyvenusius kėdainiškius.

Birželio pradžioje V.L. ir E.B. sugrįžo iš kalėjimo, būtent tada ir prasidėjo pranešimai apie plėšimus. Kėdainiuose tuo laikotarpiu buvo įvykdyti mažiausiai 5 panašaus pobūdžio plėšimai.

Pirmąjį kartą jie įsibrovė į 88 metų pensininkės namus. Plėšikai ją pargriovė ir užklijavo burną lipnia juosta, mušė ir reikalavo pinigų. Nusikaltėliai iš jos namų išėjo pagrobę du telefonus. Senolė, patyrusi sunkią galvos traumą, buvo gydoma Kauno klinikose.

Birželio 5 d. pas 71-vienerių metų kėdainietę įsibrovė tie patys vyrai ir pareikalavo pinigų, prieš moterį smurtavo. Išgąsdinta moteris plėšikams atidavė pinigus, o jie išeidami dar paėmė du mobiliojo ryšio telefonus ir raktų ryšulį.

Ilgai nelaukę vyrai planavo kitą nusikaltimą. Vos po dviejų dienų prieš pat vidurnaktį įsiveržė į 84 metų kėdainietės namus, ją smaugė ir dusino, daužė jos galvą į grindis, kraustė spinteles. Vyrai paspruko, nes juos išgąsdino kaimynės šauksmai.

Praėjus dar dviem dienoms plėšikai nepabūgo įvykdyti atvirą vagystę. Gatvėje sutikę neblaivų kėdainietį, pasisiūlė parvesti jį namo. Vyriškio 77 metų žmona, norėdama atsidėkoti „geradariams“, iš piniginės išėmė 7 Lt ir padavė vienam jų. Kitas tuo metu pastūmė moterį ir išplėšė iš rankų piniginę.

Kitą kartą plėšikai pamatė, kad 76 metų senolis iš bankomato pasiėmė pinigų, ir nusprendė jį pasekti iki namų. Iš pensininko jie atėmė 110 litų.

Tęsdami apiplėšimus jie įsiveržė į 72 metų pensininkės namus ir atėmė iš jos du telefonus ir 375 litus.

Teisti jau ne kartą

Plėšikai ieškodavo vienišų senukų. Paskambinę į duris, jie paprašydavo paskolinti rašiklį, apsimesdavo, jog atvyko pas kitus žmones, išgalvodavo įvairius vardus. Patikėję nusikaltėliais šeimininkai jiems atverdavo duris. Aukas plėšikai žiauriai mušdavo, užklijuodavo burną lipniąja juosta.

Pagal nukentėjusiųjų apibūdinimus policija nustatė ir sulaikė įtariamuosius, užkirto kelią kitiems nusikaltimams, kuriuos jie galėjo įvykdyti.

Pareigūnai gyventojams primena, kad net būnant namuose būtina būti atsargiems. Buto ar namo duris reikia visada užrakinti ir dienos, ir nakties metu. Į namus pasibeldus nepažįstamiems žmonėms, nereikia jų iš karto įleisti – pravartu pažiūrėti pro durų akutę, atidžiai apžiūrėti atvykusiuosius, išsiaiškinti, kokiu tikslu jie apsilankė. Apie įtartinus nepažįstamuosius būtina pranešti policijai tel. 112.