Policija užblokavo virš 50 puslapių, naudotų sukčiavimui

„Policijos virtualaus patrulio iniciatyva šiemet socialiniuose tinkluose jau užblokuota daugiau nei 50 puslapių, naudotų sukčiavimo tikslais!“, – praneša Lietuvos policija.

Policija ragina gyventojus, kilus menkiausiam įtarimui dėl elektroninėje erdvėje paskelbtos informacijos patikimumo, kreiptis į pareigūnus.

Balandį policija pranešė, kad nuo 2021 m. balandžio, kai pradėjo veikti virtualus patrulis, gauta apie 25 tūkst. pranešimų ir jais remiantis pradėta apie 700 administracinių teisės pažeidimų teisenų, taip pat 90 ikiteisminių tyrimų.

Penkios dažniausiai virtualaus patrulio fiksuojamos veikos – neapykantos kurstymas, sukčiavimas elektroninėje erdvėje, nelegali prekyba internete, draudžiamos simbolikos demonstravimas, viešosios tvarkos pažeidimai.

Pagrindinė patrulio užduotis – vykdyti teisės pažeidimų elektroninėje erdvėje prevenciją juos užkardant ir informuojant vartotojus. Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali pranešti apie tai virtualiam patruliui „Facebook“ tinkle.

ELTA inf.