Policija vykdo prevencines priemones geležinkelio pervažose

Autobuso avarija. / Asociatyvi Rolando Žalgevičiaus nuotr.Birželio 7-ąją minima Tarptautinė saugaus elgesio geležinkelio pervažose diena. Minėdami šią dieną ir siekdami propaguoti saugų ir atsakingą elgesį pervažose policijos pareigūnai visą šią savaitę organizuos prevencines priemones, skirtas eismo saugumui pervažose užtikrinti.

Vykdant patikrinimus bus stebima, ar transporto priemonių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų, ar tinkamai prie geležinkelio elgiasi pėstieji.

Šiais metais užregistruotas 1 eismo įvykis, kurio metu pervažoje susidūrus traukiniui ir krovininiam automobiliui žuvo 45 metų vairuotojas. Šis įvykis įvyko vasario 1-ąją Kėdainių rajono Slikių kaime. Praėjusiais metais 3 eismo įvykiuose žuvo 2 žmonės, 3 buvo sužeisti. Šios eismo nelaimės įvyko Elektrėnų savivaldybėje, Mažeikių rajone ir Šilutėje. 2010-aisiais taip pat 3 įvykiuose, geležinkelio pervažoje susidūrus traukiniui ir automobiliui, žuvo 2 žmonės ir 2 buvo sužeisti (Kretingoje, Jonavos rajone ir Šiauliuose).

Policija primena, kad važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimai gali užtraukti vairuotojams baudą nuo 500 iki 1000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dviejų iki šešių mėnesių.