Policijai įkliuvo 38 telefonais kalbėję Šilutės vairuotojai

Policijos pareigūnai pastebi, kad nemažai vairuotojų vairuodami kalba telefonu arba juo naudojasi – net skaito žinutes, naršo internete. Todėl visas dėmesys būna skirtas ne keliui ir vairavimui, o telefonui.

Tokius pažeidimus galima pamatyti kasdien, o praėjusią savaitę policijai įkliuvo net 38 šį pažeidimą padarę šilutiškiai.

Praėjusią savaitę, sausio 17 – 21 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, skirtą užkardyti neteisėtam mobiliojo ryšio priemonių naudojimui vairuojant.

Priemonės metu pareigūnai užfiksavo 63 vairuotojus, kurie vairuodami transporto priemones naudojosi mobiliaisiais telefonais. Daugiausia pažeidimų užfiksuota Šilutėje – 38, Tauragėje – 15, Šilalėje – 10. Šiems pažeidėjams gresia baudos nuo 60 iki 90 eurų.

Štai sausio 20 dieną, tuoj po 14 valandos mobiliojo ryšio priemone naudojosi 29 metų vyras, važiavęs Šilutės Klaipėdos gatve. Be to, vairuotojo automobilis nebuvo apdraustas civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, o visai neseniai, sausio 4 d. jis buvo pareigūnams įkliuvęs vairuodamas transporto priemonę be privalomosios techninės apžiūros.

Tą pačią dieną, tik porą valandų anksčiau, apie vidudienį Cintjoniškių g. dėl tos pačios priežasties sustabdytas 54 m. vyras. Ir šio vairuotojo automobilis nebuvo draustas, neturėjo privalomosios techninės apžiūros, o pats asmuo irgi jau ne pirmą kartą įkliūva pareigūnams prie vairo su telefonu.

Kitą dieną, sausio 21-ąją, artėjant vidurdieniui 42 m. vyras mobiliuoju telefonu naudojosi važiuodamas Šilutės Klaipėdos g. Šiam piliečiui teks atsakyti ir už tai, kad automobilį vairavo, kai jam atimta teisė vairuoti.

Primename, kad naudotis ryšio priemonėmis vairuojant yra draudžiama, nes tai gali tapti skaudžių eismo įvykių priežastimi. Pakartotinai pažeidus taisykles gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 1 iki 3 mėnesių.

Raginame vairuoti atsakingai ir primename, kad policijos pareigūnai imsis visų įmanomų priemonių eismo saugumui užtikrinti. Kalbėtis telefonu vairuojant leidžiama tik vienu būdu – naudojant laisvų rankų įrangą.