Policijoje dirba bendruomenės pareigūnė, šiek tiek keičiasi inspektorių veikla

nerija ropieneNuo 2014 metų vasario 1 dienos įsigalioja naujas apylinkės inspektoriaus tarnybinės veiklos aprašas, kuriame numatyti tam tikri šių pareigūnų veiklos pokyčiai. Vienas svarbiausių – policijoje pradeda dirbti bendruomenės pareigūnai.

Šilutės r. policijos komisariate šias pareigas eis Nerija Ropienė, jau turinti ilgą darbo su bendruomenėmis patirtį.

„Bendruomenės pareigūno darbas – dirbti su rajono bendruomenėmis“, – taip naująją pareigybę apibūdina Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Bendruomenės pareigūnams bus pavedama vykdyti prevencinę veiklą. Jie turės formuoti prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarinti policijos pareigūno profesiją ir siekti didinti jos prestižą, skatinti gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes, vykdyti kitas, su baudimu ar sankcijų taikymu, nesusijusias funkcijas. Tikimasi, kad bendruomenės pareigūnų atsiradimas ir su policija bendradarbiauti pradėjusi Saugios kaimynystės grupių asociacija suaktyvins nuo 1997 metų policijos įgyvendinamą saugios kaimynystės projektą.

Pasak Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininko Sauliaus Gago, išgryninus paslaugos bendruomenei ir baudimo funkcijas, bendruomenės pareigūnai teiks kokybiškesnes paslaugas bendruomenei, bus veiksmingiau įgyvendinami strateginiai policijos uždaviniai.

Beje, devinti metai policijoje dirbanti N.Ropienė kaip tik su seniūnijų gyventojais ir bendruomenių nariais ir dirbo beveik visą tą laiką. Ji daug metų organizavo policijos susitikimus su bendruomenėmis, saugios kaimynystės grupių steigimą daugiabučiuose, darbą su policijos rėmėjais, rūpinosi daiktų žymėjimu ir panašiais reikalais.

„Ryšių su bendruomenėmis daug turėjau ir iki šiol, pažįstu daugelį seniūnijų darbuotojų ir bendruomenių aktyvistų. Dabar mano darbas gal bus tik konkretesnis“, – sako pati N.Ropienė.

Ji įsitikinusi, kad tobulėjimui ribų nėra, tad nori rasti galimybių mokytis ir ieškoti naujų kelių į bendruomenes, darbo su jomis formų.

Pagrindinis N.Ropienės darbo tikslas – siekti, kad visuomenė labiau pasitikėtų policija. Būtent šioje srityje, jos nuomone, yra platūs veiklos arimai.

Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje darbą pradeda trys bendruomenės pareigūnai, jų gretos dar plėsis.
Šilutės r. policijos bendruomenės pareigūnei N.Ropienei galima skambinti telefonu 61224 arba (8 655) 48308.

Šiek tiek keičiasi ir apylinkės inspektorių veiklos pobūdis. Nustatyta, kad apylinkės inspektorius – viešąją tvarką palaikantis, administracinę teiseną vykdantis, bendruomenėje dirbantis pareigūnas, todėl ikiteisminio tyrimo atlikimo funkcija kartu su šią funkciją vykdančiomis pareigybėmis perduodama kriminalinei policijai. Tokiu būdu ikiteisminio tyrimo organizavimas ir vykdymas koncentruojamas viename padalinyje, o tai prisidės prie ikiteisminių tyrimų atlikimo rezultatyvumo.