Policijoje pažymėtas daiktas – įspėjimas ilgapirščiams

pilicijalogotipasPolicijos pareigūnai vėl kviečia gyventojus žymėti daiktus. Tai puiki prevencinė priemonė turtui nuo ilgapirščių apsaugoti, o šia galimybe nemokamai pasinaudoti gali kiekvienas artimiausiame policijos komisariate.

Telefonai, fotoaparatai, kita smulki garso ir vaizdo fiksavimo technika dažnai tampa vagių grobiu. Namuose, garažuose ar sandėliukuose laikomi kompiuteriai, televizoriai, dviračiai, įvairūs elektriniai prietaisai ir kiti vertingi daiktai irgi vilioja įsibrovėlius. Panašaus pobūdžio nusikaltimų užfiksuojama kasdien, o minėti daiktai vieni iš paklausiausių tarp vagišių.

Neretai išaiškinus vagystę pareigūnams pavyksta rasti ir visus ar bent dalį pagrobtų daiktų, kurie grąžinami savininkams. Todėl svarbu žinoti, jog nors daiktų žymėjimas ir neužtikrina apsaugos nuo vagystės, bet padidina tikimybę, kad daiktas bus grąžintas jo šeimininkui, jei nusikaltimas bus išaiškintas.

Daiktų žymėjimas policijoje yra nemokamas. Tai gali padaryti visi norintys – tereikia susisiekti su apylinkės inspektoriumi arba kreiptis į artimiausią policijos komisariatą.

Smulkesni daiktai plastiko paviršiumi žymimi specialiu žymekliu, o pažymėtų daiktų išvaizda niekuo nesiskiria nuo nežymėtų. Žymėjimo neįmanoma panaikinti, o ant daikto jis pasimato tik apšvietus specialiu prietaisu.

Didesni metaliniai daiktai žymimi graviravimo įranga. Šiuo prietaisu dažniausiai žymimi dviračiai, motoroleriai, įvairūs prietaisai.

Pažymėti daiktai ir jų savininko duomenys užregistruojami policijoje, daiktams suteikiami individualūs kodai. Apie tai, kad daiktas pažymėtas, informuoja priklijuotas lipdukas su užrašu „Pažymėtas policijoje“. Toks užrašas privers suklusti kiekvieną vagį, o daiktą pametus radusiajam bus kaip nuoroda, kad nunešus jį į policiją savininkas bus rastas.

Galimybe pažymėti daiktus ypač džiaugiasi tėvai ir neretai dideliu atidumu savo daiktams nepasižymintys vaikai. Pareigūnai aplankė daug kaimo ir miesto mokyklų, kur daugiausia žymėjo moksleivių mobiliuosius telefonus.

Gyventojams pageidaujant, apylinkės inspektorius gali atvykti daiktų žymėti į seniūnijas, bendruomenių centrus, mokymo įstaigas.

Dėl daiktų žymėjimo galima kreiptis į savo apylinkės inspektorių arba policijos telefonu Šilutėje (8 441) 61 250.