Policijoje – pokyčiai, aktualūs kiekvienam žmogui

telefonaiŠilutės policijoje – pokyčiai, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam žmogui.

Nuo gegužės pradžios mūsų rajono policijos komisariate nebeliko Operatyvaus valdymo poskyrio, kitaip sakant – Budėtojų dalies, o tiems, kam staiga prireikia vietos pareigūnų pagalbos, tenka dairytis šalia komisariato durų pritvirtinto iškvietimo mygtuko.

Šalia to paties mygtuko kabo ne vieną šilutiškį jau nustebinęs… policijos darbo grafikas. Jį pamatę ir savo akimis patikėti negalintys šilutiškiai žurnalistų klausinėja, negi policija dabar irgi dirba tik darbo dienomis ir valandomis?.. O gal iš mūsų komisariato beliko tik nuovada?..

Sunerimo ir tie, kam prireikė pastarosiomis savaitėmis paskambinti į komisariatą – to padaryti seniai žinomais telefonais nebepavyko.

Į visus klausimus atsako Šilutės policijos viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pareigūnų pajėgos valdomos iš Tauragės

Pasak A.Mikalausko, panašios baimės neturi pagrindo, Šilutės policijos komisariatas nuovada netapo ir artimiausiu metu tikrai netaps.

Tačiau jau nuo gegužės 1-osios Šilutės komisariate nebeliko Budėtojų dalies.

Kuo mažiau pareigūnų turi sėdėti komisariatuose, o kuo daugiau jų turi būti gatvėse, patruliuoti keliuose, užtikrinti eismo saugumą ir viešąją tvarką – tokios nuostatos laikosi visos Lietuvos policijos vadovybė.

Todėl kai kurių rajonų komisariatuose, pavyzdžiui, šalia mūsų esančiuose Pagėgiuose, Operatyvaus valdymo dalies nebuvo jau 3 metai. Pagėgiškiams pareigūnams pastaraisiais metais vadovavęs A.Mikalauskas sako, kad tokio padalinio ir nepasigedęs.

„Budėtojai iš esmės neveikė nieko, tik atsakinėjo į telefono skambučius. O atvežus sulaikytus asmenis, budėtojai neturėjo teisės net surašyti protokolą, – privalėjo kviesti kitą pareigūną, kad tai padarytų. Budėtojai atliko tik tam tikrą pajėgų perskirstymo funkciją„, – sako viršininkas.

Su šia funkcija, anot A.Mikalausko, sėkmingai susitvarko ir Tauragės apskrities policijos komisariato (AVPK), kuriam pavaldus Šilutės r. komisariatas, Budėtojų dalis. Todėl dabar, paspaudus prie Šilutės komisariato durų įrengtą mygtuką, žmogus per kelias sekundes yra sujungiamas su Tauragės AVPK budėtojais. Šie, išklausę problemą, į įvykio vietą siunčia tą ekipažą, kuris tuo metu yra arčiausiai. Pavyzdžiui, į įvykius Katyčiuose ar Usėnuose neretai reaguoja Pagėgių PK ekipažai, o į Bikavėnus ar Vainutą suskumba šilališkiai pareigūnai.

„Apskrities komisariato budėtojai mato visoje jos teritorijoje patruliuojančius automobilius. Policijos automobiliai yra pakankamai aprūpinti techninėmis priemonėmis, todėl centralizuotai pajėgos valdomos kur kas efektyviau. Kartais pasiekti įvykio vietą iš vietinio komisarato užtruktų daug ilgiau, nei tai padaro netoli tos vietos patruliuojantis ekipažas iš kito rajono komisariato“, – sako A.Mikalauskas.

Pakeisti telefonų numeriai

Dar viena naujovė ta, kad pasikeitė Šilutės r. policijos komisariato telefonų numeriai. Šalia esančioje lentelėje matote, kokiais telefonais dabar galima skambinti komisariato vadovams, Migracijos skyriui ir Dokumentų valdymo grupei. Kitus telefonus galima rasti Tauragės AVPK interneto svetainėje http://www.policija.lt/taurage.
Poilsio ir švenčių dienomis gyventojai turėtų kreiptis į Tauragės AVPK, adresu Gedimimo g. 17, Tauragė, tel.: (8 446) 20270, (8 446) 20272. Pasitikėjimo telefonas – (8 446) 61952.

A.Mikalauskas pataria šilutiškiams nepamiršti, kad yra Bendrasis pagalbos centras (BPC) – jo telefonas 112. Būtent šiuo numeriu pirmiausia reikėtų pranešti apie nelaimes ir įvykius. Juo labiau kad BPC daromi pokalbių įrašai, todėl vėliau, esant reikalui, galima kontroliuoti įvykio tyrimo eigą.

Nuo kitų metų pradžios šalies policijoje bus daugiau naujovių. Apie tai rašysime artimiausiuose laikraščio numeriuose.