Policijos darbo rezultatai gerėja, bet „ligų“ dar yra

policija seputis domarkieneKasmetinę ataskaitą apie praėjusių metų darbą parengę Šilutės policijos komisariato (PK) vadovai surengė jos pristatymą visuomenei, o jame sulaukė ir aukštų svečių – Lietuvos ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) vadovų.

Svečiai šilutiškių pasiekimus palygino su Tauragės apskrities ir visos šalies rodikliais, labiausiai pasižymėjusiems mūsų pareigūnams įteikė apdovanojimus, išklausė ir šilutiškių atsiliepimų apie pareigūnų darbą.

Problemos – vagystės ir šeimų konfliktai

Kalbėdamas apie 2014 metų veiklos rezultatus Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius sakė, jog visose mūsų rajono policija visinskaiteseniūnijose dominuoja pranešimai apie viešosios tvarkos pažeidimus ir šeiminius konfliktus. Pareigūnų prioritetas – operatyviai reaguoti į gyventojų pagalbos šauksmą. Į šeimų konfliktus stengiamasi reaguoti kuo greičiau, nes, anot viršininko, negali žinoti, kokį proto užtemimą slepia toks skambutis. Karti kitų šalies rajonų patirtis rodo, jog šeiminiai barniai neretai baigiasi ir mirtimi.

Tačiau reaguoti greitai pareigūnams trukdo atstumai: tolimiausias mūsų rajono kampelis nuo rajono centro yra nutolęs net 40 kilometrų.

Pagrindinė tokių konfliktų priežastis, žinoma, yra alkoholis, ir kai kurio visuomenės sluoksnio įprotis gyventi „nuo pašalpų iki pašalpų“. „Juodžiausiomis“ komisariato vadovas vadina poilsio dienas, kuomet iškvietimų į girtaujančias šeimas ypač daug.
Kovojant su šia blogybe, pasak S.Mikutavičiaus, ypač svarbi visuomenės pagalba.

Labiausiai paplitusi nusikalstama veika mūsų rajone yra vagystės, pernai užregistruoti 6 bandymai papirkti policijos pareigūnus, vis dar aktuali kontrabandos problema.

Rajone gerėja eismo saugumas, mažėja avarijų, sužeistųjų ir žuvusiųjų. Tam įtakos turi ir prevencinės priemonės, ir neviešas pareigūnų patruliavimas. Tačiau Šilutė turi išskirtinę problemą – pėsčiuosius. Eismas mieste intensyvus, o pėstieji, anot S.Mikutavičiaus, per gatvę eina bet kurioje vietoje, neretai nė nežvilgteli, ar nėra arti automobilio.
„Policija kiekvieno neperspės“, – saugumą gatvėse priminė viršininkas.

„Gauname daugybę pranešimų apie eismo pažeidėjus, girtus vairuotojus, bet kiek dar girtų į mūsų rankas nepakliūva?“ – svarstė S.Mikutavičius.

Policija dirba kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, nes šios tarnybos, S.Mikutavičiaus nuomone, negali dirbti atskirai.

Didelės pagalbos sulaukiama ir iš policijos rėmėjų, seniūnų ir seniūnaičių, žiniasklaidos atstovų, bendradarbiavimo sutartys pasirašytos ir su Socialinių paslaugų centru bei ligonine, sporto klubais.
„Ačiū visiems už pagalbą“, – sakė S.Mikutavičius.

Svečias iš Tauragės gyrė šilutiškius

policija publikaTauragės AVPK viršininkas Marius Draudvila irgi pastebėjo, kad kriminogeninė situacija mūsų rajone kasmet gerėja, tai matoma analizuojant ankstesnių metų rezultatus. Jis taip pat priminė pernykštį AVPK įsipareigojimą pasiekti, kad kiekvienoje rajono teritorijoje dirbtų ne mažiau dviejų ekipažų. „Tą pažadą įvykdėm su kaupu, kartais dirba ir 3 ar 4 ekipažai, todėl ir į įvykius reaguojama greit“, – sakė M.Draudvila.

Jis pasidžiaugė, kad gyventojai vis dažniau naudojasi elektroninėmis paslaugomis ir savo pastebėjimus apie policijos darbą ar skundus ramiai išdėsto neišeidami iš namų. Tada visiems paprasčiau dirbti.

M.Draudvila išreiškė viltį, kad kada nors Šilutėje visgi bus įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros – tą padaryti Savivaldybė žada jau bent porą metų. Tuomet viešose vietose taptų saugiau.

Jis pasidžiaugė, kad visuomenė tampa aktyvesnė, daugėja drąsių ir mažėja abejingų teisės pažeidėjams ir smurtautojams žmonių. Kas trečias pranešimas pasitvirtina.

Svečias taip pat sakė tą rytą užėjęs į Operatyvaus valdymo poskyrį ir paklausęs budėtojo, kaip sekasi. Atsakymas buvęs trumpas ir aiškus: „Matyt, socialinių išmokų dar nemokėjo, nes įvykių nėra“…

Tai, kad rajone tėra 18 saugios kaimynystės grupių, AVPK viršininkas pavadino normaliu reiškiniu, nes svarbu ne tokių darinių kiekis, bet kad tos grupės būtų aktyvios.

Kalbėdamas apie situaciją keliuose, M.Draudvila prisiminė posakį, jog net ir vienas žuvęs žmogus yra per daug. Tačiau lyginant su 2005-aisiais metais, kuomet avarijose buvo žuvę 25 žmonės, situacija rajono keliuose yra žymiai pagerėjusi – pernai žuvo tik 4 žmonės.

Tiesa, Šilutei reikėtų temptis: štai Tauragės AVPK priklausančioje teritorijoje yra rajonas, kurio keliuose pernai nežuvo nė vienas žmogus – tai Šilalė.

Pagrindinė problema šioje srityje yra greitis, o kovos priemonė – greičio matavimas.

M.Draudvila už pagalbą dėkojo seniūnams ir seniūnaičiams, bendruomenių atstovams ir pabrėžė, kad ta pagalba vertinama.
Tauragės AVPK viršininkas įteikė padėkos raštus labiausiai nusipelniusiems Šilutės r. PK pareigūnams.

Geriausia 2014 m. Šilutės r. PK darbuotoja išrinkta Kriminalinės policijos skyriaus vyresnioji tyrėja Vaida Višinskaitė, šiai pareigūnei taip pat įteiktas padėkos raštas už pagalbą Klaipėdos AVPK tiriant studentės Justinos nužudymą. Padėkas už pagalbą Klaipėdos pareigūnams pelnė ir Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Vaidas Petniūnas bei dabar jau Tauragėje dirbantis Antanas Urbelis.

Aukščiausiais sportinės veiklos pasiekimais jau nebe pirmus metus džiugina pareigūnė Eglė Vaitkutė, tad padėkota ir jai.
Už asmenines iniciatyvas padėkota Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui ir juknaitiškei policijos rėmėjai Natalijai Domarkienei, Šilutės ir Inkaklių bendruomenių atstovams Veronikai Galinauskienei ir Valentinui Vanagui.

Policijoje bus naujovių

Lietuvos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla sakė, kad, palyginti su visos šalies rodikliais, Šilutėje aplinka yra gana saugi. Jis taip pat pasidžiaugė, kad pasitikėjimas policija šalyje vis auga, pernai pasiekė 70 proc. Bet, anot R.Požėlos, reikia siekti, kad jis būtų 100 proc., o tam trukdo dar vis neišgyvendintos „ligos“: „valdiškas“ požiūris į darbą, nevisada efektyviai tiriamos bylos, jautrumo stygius dirbant su nukentėjusiaisiais ir kt.

Generalinio komisaro nurodymu, komisariatų vadovai nuo šiol  bus įpareigoti vykti į seniūnijas, susitikti su gyventojais ir išgirsti jų problemas iš pirmų lūpų.

Šalyje bus toliau plečiamas ir bendruomenės pareigūnų, kurių darbas – problemas spręsti vietoje, ratas.
R.Požėla patikino, kad šiemet jau tikrai bus pradėta Šilutės komisariato pastato renovacija ir tas pastatas ateityje tikrai papuoš Šilutę. Tai, anot svečio, jau pavėluota dovana ir pareigūnams, ir tiems, kas į juos kreipiasi.

Visos šalies komisariatams artimiausiu metu bus nupirkta 50 naujų automobilių, tad gali būti, kad Tauragės AVPK kelis jų skirs ir šilutiškiams.

Šilutėje laisvus 10-ties pareigūnų etatus R.Požėla pavadino ne didžiausia problema, esą šalyje yra ir labiau ištuštėjusių komisariatų.

Vienu svarbiausių šiemet policijai tekusiu iššūkiu svečias pavadino euro įvedimą ir atsiradusias klastotes, o antrasis, anot jo, bus artėjantys rinkimai. Šilutiškiams, prašiusiems ypač sustiprinti rinkimų priežiūrą, jis atsakė, jog tai neįmanoma be pačių šilutiškių pagalbos.

Jis taip pat paneigė visuomenėje pasklidusius gandus, jog policija nebetirs menkesnių nei 32 000 litų vertės bylų.
Didele problema R.Požėla pavadino kovą su korupcija. Pernai per pirmąjį pusmetį net 84 šalies pareigūnams buvo pareikšti tokie įtarimai. Tačiau ir visuomenė – ne šventoji: įtarimai  dėl bandymo papirkti pareikšti ir maždaug 1000 piliečių.
Avaringumas irgi yra visos šalies didelė problema, o 40 proc. visų žuvusiųjų keliuose sudaro pėstieji.

„Būkite aktyvūs idėjomis ir iniciatyvomis ir padėkite mums gydytis“, – pabaigoje kreipdamasis į šilutiškius sakė aukštas policijos vadovas.

Jis pažadėjo asmeniškai aiškintis situaciją, į kurią prieš porą metų pakliuvo viena Savivaldybės darbuotoja, pastebėjusi, jog atmestinai savo darbą atlikę pareigūnai dabar buvo apdovanoti už gerą darbą…

Žada renovuoti centrinę gatvę

Į pareigūnus kreipėsi ir rajono meras Vytautas Laurinaitis bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis. Meras priminė, kad pernai Savivaldybė vietos policijai skyrė 11 500 litų, be to, rajono Taryba komisariatui skyrė ir tarnybinį butą. Jis taip pat patikino, kad pagaliau baigiami vaizdo stebėjimo kamerų viešieji pirkimai, ir kad per šiuos ir kitus metus bus renovuota centrinė miesto gatvė. Pertvarkius sankryžas ir pėsčiųjų perėjas, eismo sąlygos joje tikrai pagerės.
R.Timinskis pastebėjo, kad praeitin nugrimzdo laikai, kuomet pareigūnai iš policijos bėgo į VSAT, dabar, anot jo, situacija keičiasi į priešingą pusę. Jis taip pat padėkos raštus už bendradarbiavimą įteikė pareigūnams Kęstučiui Bartušiui, Ričerdui Kiliui ir Robertui Šmitui.

Išsamiau apie praėjusių metų Šilutės policijos veiklą skaitykite artimiausiuose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!