Policijos pareigūnai iniciavo mokymus kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį

Pamoka1Nors žiema įpusėjo, tačiau sniegu gyventojai gali džiaugtis ne taip jau ir ilgai. Užšalus vandens telkiniams, ant ledo vis dažniau galime išvysti slidinėjančius žmones, žvejus ar smalsuolius, norinčius išmėginti ledo tvirtumą. Vis tik niekada negali žinoti, kada nekalta pramoga gali baigtis nelaime.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai, siekdami išvengti skaudžių pasekmių ant užšalusių vandens telkinių, iniciavo mokymus, padėsiančius visuomenei sužinoti, kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį. Pareigūnai į pagalbą pasitelkė Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnus, kurie ir padėjo organizuoti šiuos mokymus.

Mokymų metu buvo nufilmuota vaizdinė medžiaga, kurioje aiškiai matyti, kaip turėtų elgtis į vandenį įlūžęs žmogus. Gyventojai turi žinoti, kad ištikus tokiai nelaimei ir esant galimybei reikia skubėti kviesti pagalbą bendruoju pagalbos centro telefonu 112, išlikti ramiems ir stengtis nepavargti, bandant išsigelbėti.

Mokymų metu nufilmuotą medžiagą Tauragės apskr. VPK pareigūnai rodys moksleiviams ir bendruomenių nariams, kurie ne tik sužinos, kaip elgtis tokioje kritinėje situacijoje, bet ir pamatys, kaip priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai atlieka gelbėjimo darbus. Pareigūnai tikisi, kad šios vaizdinės medžiagos dėka ne vienas gyventojas gebės išgelbėti ne tik savo, bet ir kito žmogaus gyvybę.