Policijos pareigūnų akiratyje – neteisėtai akcizais apmokestinamomis prekėmis prekiaujantys asmenys

vaistaiTauragės policijos komisariato pareigūnai siekdami užkardyti neteisėtos akcizais apmokestinamų prekių apyvartos atvejus Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje ir Pagėgiuose nuo rugpjūčio 18 dienos vykdo sustiprintas galimų nelegalios prekybos vietų kontrolės priemones, kurių metu tikrinamos turgavietės, prekybos bei sandėliavimo vietos. Patruliuojančios ir eismo saugumą užtikrinančios pajėgos aktyviai tikrina transporto priemonėse gabenamus krovinius.

Visoje Tauragės apskrities PK aptarnaujamoje teritorijoje iš viso buvo rasti 2 aparatai, skirti naminės degtinės gamybai ir beveik 5 tonos raugo, taip pat apie 70 litrų jau pagamintos naminės degtinės. Vienas iš naminės degtinės „fabrikėlių“ veikė Šilutės rajone, o kitas buvo įkurtas Šilalės rajone. Šiomis nusikalstamomis veikomis įtariamiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė, kuri užtraukia baudą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Policijos pareigūnai taip pat rado 817 pakelių cigarečių, kurių daugiausia buvo aptikta nelegalios prekybos vietose Pagėgių savivaldybėje.

Taip pat iš nelegalios rinkos buvo išimta daugiau nei 200 pakuočių įvairių rūšių vaistų. Policijos pareigūnai Pagėgių savivaldybėje rado ir paėmė 50 buteliukų, kuriuose buvo po 100 g etilo alkoholio.

Pažeidėjams, neteisėtai disponavusiems akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtos administracinės teisenos. Pirmą kartą į policijos pareigūnų akiratį pakliuvusiems vaistų prekeiviams gresia baudos (priklausomai nuo prekių vertės) nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su prekių konfiskavimu. Pažeidėjams, vienerių metų laikotarpyje pakartotinai neteisėtai disponavusiems akcizais apmokestinamomis prekėmis, gresia baudos net iki penkiasdešimties tūkstančių litų su šių prekių ir transporto priemonės, kurioje jos buvo gabenamos, konfiskavimu.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus nelikti abejingais jų gyvenamojoje teritorijoje daromiems teisės pažeidimams ir apie jiems žinomas panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas pranešti policijai pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952) arba bendruoju pagalbos telefonu 112.