Policijos pareigūnų patarimai grybautojams

Prasidėjęs grybų sezonas vilioja grybautojus į miškus. Deja, kai kurie grybautojai, ypač vyresnio amžiaus praranda orientaciją ir pasiklysta.

Prieš keletą dienų policijos pareigūnai sulaukė pranešimų apie pasiklydusius grybautojus. Džiugu, kad 81-erių ir 80-ies senjorų paieškos baigėsi sėkmingai, tačiau būna paieškų, kurios baigiasi ne taip sėkmingai.

Raginame visus grybautojus einant į miškus pasiimti gerai įkrautą telefoną, kad pasiklydus ar sunegalavus turėtumėte galimybę išsikviesti pagalbą. Mobilusis telefonas palengvintų paieškas ir policijos pareigūnams. Galima turėti ir švilpuką, prožektorių.

Automobiliuose visi turime šviesą atspindinčias liemenes, kurias galima pasiimti einant į mišką. Ryškios spalvos drabužiai išsiskiria iš aplinkos ir yra nesunkiai pastebimi žvalgant iš oro.

Jei grybauti keliaujate vienas, artimiesiems ar kaimynams praneškite, į kokį mišką einate ir apie planuojamą grybavimo trukmę. Pastebėjus, kad šeimos narys ar kaimynas jau kurį laiką nepareina iš miško praneškite policijai.

Jei pasiklydote miške, nelaukite nakties ir pagalbos kreipkitės nedelsdami. Būkite kuo atviresnėje vietovėje, o išgirdę skrendantį sraigtasparnį, žinokite, kad jis ieško jūsų!