Policijos priemonės buvo veiksmingos – eismo nelaimių mažėjo

Policijos pareigūnai, siekdami mažinti daromus nusižengimus bei skatindami atsakingiau laikytis Kelių eismo taisyklių, sausio 23-26 d. vykdė sustiprintą pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę. Minėtu laikotarpiu fiksuoti ir neatsakingi vairuotojai, kurie vairuodami naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Šių priemonių metu Tauragės rajone išaiškinti 4 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai ir užfiksuoti 38 nedrausmingi vairuotojai, besinaudojantys mobiliojo ryšio priemonėmis. Tauragės miesto ir rajono teritorijoje telefonu vairuodami naudojosi 8 vairuotojai, Šilutės – 19, Šilalėje – 10, Pagėgių sav. – 1.

Nors vairuotojai apie sugriežtintą kontrolę buvo įspėti iš anksto socialiniuose tinkluose, daugelis į šį įspėjimą nesureagavo ir Kelių eismo taisyklių nesilaikė. Visiems pažeidėjams surašyti protokolai.

Primename, kad vairuotojų atsakomybės stoka ir kelių eismo taisyklių nesilaikymas, gali baigtis skaudžia nelaime.

Per 2022 m. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje užregistruotas 91 įskaitinis (eismo įvykiai, kurių metu žuvo arba sužeistas eismo dalyvis) eismo įvykis, kai 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu tokių eismo įvykių buvo 139. Nelaimių metu buvo sužeista 117 žmonių, žuvo – 2 (2021 m. sužeisti 157 žmonės, žuvo – 8). Prevencinės priemonės ir efektyvus pareigūnų darbas 2022 m. įskaitinių eismo įvykių skaičius, lyginant su 2021 m., padėjo sumažinti 34,53 procentais.

Raginame vairuotojus būti atidžiais ir dėmesingais – vairuojant neieškoti telefono, pasirinkti saugų greitį ir nevairuoti apsvaigus.

Lina BANIENĖ, Tauragės AVPK vyr. specialistė