Policijos reidų grafikas spalio mėnesiui

Lietuvos policija praneša apie spalio mėnesį planuojamas prevencines priemones saugiam eismui užtikrinti.

Spalio 28–31 d. numatyta transporto priemonių, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė. 5–7 d. bus stebima, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kai to reikalauja Kelių eismo taisyklės. 10–16 d. vyks krovininių automobilių ir autobusų kontrolė, vykdoma daugelyje Europos šalių. 14–18 d. ir 29–31 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė (tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt. naudojimas.

19–21 d. numatoma pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. O 24–26 d. bus stebima, ar vairuotojai naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis, ar naudoja saugos diržus, vaikams skirtas sėdynes, saugos šalmus.
Apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir kitas papildomas prevencines priemones.