Policijos vadovai – apie nemažėjančias vagystes ir „tranzitinius“ vagis

policija pas mera DSC04529Mandagumo vizitą naujiesiems rajono vadovams padarė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Remigijus Rudminas ir Šilutės r. PK vadovas Sigitas Mikutavičius.

Pokalbio metu aptartos aktualiausios policijos problemos, apie kurias kalbama jau nebe pirmus metus: pareigūnų stygius, vaizdo kamerų gatvėse būtinybė, nemažėjantys vagysčių skaičiai ir namus švarinančių ilgapirščių, dabar jau „tranzitinių“, nauji darbo metodai.

Atlyginimai dar kils

Tauragės AVPK viršininkas R.Rudminas pastebėjo, kad pastaraisiais metais į policiją ateina dirbti jauni, aukštuosius mokslus baigę ir teisinį išsilavinimą turintys žmonės ir dirba jie nuoširdžiai.

Šiuo metu policijoje labiausiai trūksta žemiausios grandies policijos pareigūnų. Nors Šilutės r. PK, anot R.Rudmino, „darbinis pareigūnų komplektas“ jau sudarytas, visgi jei atsirastų daugiau norinčiųjų dirbti, jiems tikrai būtų ką veikti. Jaunimo ieškoma tikslingai, kalbamasi su aukštųjų mokyklų absolventais.

R.Rudminas sakė pastebėjęs, kad Šilutės krašte išsilavinusio jaunimo nėra daug, matyt, jis išvažiuoja į užsienį. „Tai suprantama, nes mes negalime pasiūlyti tokių atlyginimų, kokių norėtų jauni žmonės“, – sakė jis. Bet pastebėjo, kad kitais metais daliai pareigūnų atlyginimai bus keliami.

Savo turto vis dar nesaugo

Dažniausia nusikaltimų rūšis, pasak R.Rudmino, yra vagystės, o kai kurie šios „profesijos“ atstovai jau vadinami „tranzitiniais“. Tai reiškia, kad jie atvažiuoja į Šilutę, pavyzdžiui, iš Panevėžio, Kauno, Šiaulių, apžiūri čia stovinčius namus, o atlikti savo „juodus darbus“ atvyksta dar po kelių mėnesių. Ir vėl dingsta.

Šilutės r. PK viršininkas S.Mikutavičius pastebėjo, kad gyventojai labai nesaugo savo turto. Anot jo, kai kuriems pamariškiams užtenka pinigų pasistatyti milžiniškas pilaites, įsigyti prabangius visureigius, bet kelių šimtų litų bent minimaliausiai signalizacijai jie neranda. Beje, panašiai elgiasi net verslininkai, kurie nakčiai parduotuves užrakina… mažomis spynelėmis.

Būna, kad naktį šeima miega antrame aukšte, o ilgapirščiai ramiai šeimininkauja pirmajame – susikrauna ir išsineša vertingiausius daiktus. O jei būtų dvejos durys, dar įjungta signalizacija, vagys tikrai taip paprastai nepatektų į vidų.
„Visgi dar daug mūsų žmonių tiki, kad būtent juos vagys aplenks“, – pastebėjo R.Rudminas.

Stebėjosi svečias ir patiklumu – ne tik pensininkų, bet ir visai jaunų žmonių. Kaip kitaip paaiškinti atvejus, kuomet žmonės sudiktuoja paskambinusiems nepažįstamiesiems savo bankų sąskaitų kodus ir numerius, kuomet gera valia patys atiduoda atėjusiems vyrams į rankas milžiniškas sumas, nors to nedaryti kone kasdien primena visos žiniasklaidos priemonės.

Stengsis pasiekti visuomenės ausis

Policijos atstovai pasidžiaugė, kad vis daugiau pėsčiųjų suvokia, kad būtina dėvėti atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes. „Net jei tamsiu metu keliu einantis pilietis, paklaustas, kur yra jo atšvaitas, atsako, jog turi jį kišenėje, vis tiek yra gerai: tikriausiai, kitą kartą jis jį jau segės“, – mano R.Rudminas.

S.Mikutavičius pastebėjo, kad nemažai eismo problemų Šilutėje išsprendė keli neseniai įrengti eismo žiedai. Bet rytinių spūsčių miesto gatvėse vis dar nepavyksta išvengti.

R.Rudminas viliasi, kad policija gaus bent kokią paramą ir iš Savivaldybės – policija bus dėkinga „net ir už 10 tūkst. litų“. Jis žadėjo, kad visa gauta parama bus panaudota tik Šilutės rajono teisinei situacijai gerinti, nes pinigų atlyginimams ir degalams, pasak R.Rudmino, policijai užtenka.

Apie visas šias ir kitas problemas bei policijos kasdienybę su visuomene bus kalbama kitų metų sausio 14 d. 10 val. Savivaldybėje vyksiančio susitikimo metu. Pasak R.Rudmino, tai Policijos departamento siekis, kad policijos problemos, darbai ir mintys pasiektų visuomenės ausis. Žadama susitikti ir su seniūnijų gyventojais.