Policijos viršininko atsakymas baldininkams vienus šokiravo, kitus paskatino diskusijai

GATVE 9„Šilutės naujienų“ Nr. 62 spausdinome straipsnį „Chuliganų puldinėjami baldininkai prašo šviesos ir patrulių“, kuriame rašėme apie neramias UAB „Šilutės baldai“ Medienos gaminių cecho darbininkų naktines keliones į darbą ir namo. Darbininkus nuolat puldinėja gatvėse besišlaistantis jaunimas.

Straipsnis sulaukė įvairių atgarsių.

Skaitytoją nustebino „genialūs“ patarimai

Vieną mūsų laikraščio skaitytoją papiktino Šilutės policijos viršininko Sigito Mikutavičiaus komentaras, kuriame jis ragino baldininkus apie tokius puldinėjimus informuoti policiją, skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir net fotografuoti užpuolikus.
Štai kaip tokius S.Mikutavičiaus raginimus vertina mūsų skaitytojas:

„Kaip pasityčiojimas iš užpuldinėjamų žmonių nuskambėjo S.Mikutavičiaus patarimas, kad užpultieji turėtų skambinti pagalbos telefonu 112.

Skaitau komisaro patarimus ir negaliu suprasti – ar aš, pagyvenęs žmogus, tikrai kažko nebesuvokiu, ar komisaras nesuvokia, ką sako. Tiesiog springstu iš pykčio, kad tokia policija Šilutėje.

Tegu pats Mikutavičius pabando paskambinti telefonu, kai per nugarą užpuolikai vanoja geležiniu strypu ar spardo pargriautą ant gatvės.

Ir dar tegu pabando įgyvendinti kitą savo genialų patarimą – tegu padaro užpuolikų nuotraukų…

Dalindamas tokius superinius patarimus Mikutavičius tikriausiai pamiršo paminėti, jog užpultieji galėtų užpuolikus dar atvesti į komisariatą – va tada komisaras galbūt tikrai sugebės tuos banditus sugauti. Bet ir tai abejoju…

Jeigu policijos viršininkas sugeba duoti tik tokius patarimus užpuldinėjamiems žmonėms, tai tikrai jo vieta – ne komisariate, o tose tamsiose Šilutės gatvėse. Gal gavęs į galvą, kaip mūsų darbininkai, atsipeikės ir supras, kokias baimes kiekvieną naktį turi išgyventi žmonės. Ir nuotraukų pasidarys…“

Paskambinus policijai nusviro rankos…

Gavome ir daugiau atsiliepimų.

„Nejaugi šiais laikais negalima surasti pinigų gatvėms apšviesti?! Gyvename kaip aūle. Daugiau kaip pusėje Sodų gatvės (mieste!), kur gyvena daugybė žmonių, nėra net stulpų, jokių lempų. Žmonės grįžta iš darbų, vaikai iš būrelių tamsoje. Jau kiek užpuolimų, sumušimų, išgąsdinimų čia būta!

Šalia – Pramonės gatvė, bet ji apšviesta tvarkingai, nors ten niekas negyvena.

Gal nebepuoškim taip centrinės gatvės, juk ne tai svarbiausia, svarbiau žmonių saugumas, gyvybė“, – saugumo Šilutės gatvėse problemą komentuoja šilutiškė Loreta.

Kita šilutiškė rašo: „Prajuokino pareigūno patarimai. Vakar kaip tik savo kailiu patyrėme, koks „šaunus“ Šilutės jaunimėlis ir kaip „nuostabiai“ dirba Šilutės policija. Trumpai situacija tokia: Tilžės gatvėje, kuri, beje, apšviesta, bet jaunimėliui tai nė motais, prie mūsų – dviejų moterų ir dviejų vyrų prisikabino vienas kovos ištroškęs jaunuolis. Standartinė situacija: „Duok pridegt… Ai, nerūkai?..“ Smūgis.

Gerai, kad mūsų vyrai sureagavo greit ir sugebėjo apsigint ir mus apgint. Bet ką darė policija, kai paskambinus 112 buvome sujungti su Šilutės poskyriu? Gal 10 minučių aiškinosi, kurioje vietoje esame, o kai netekusi kantrybės pradėjau šaukti, kad jau aiškiau nebežinau, kaip paaiškinti, gavau pasiūlymą: „Šiuo metu neturime galimybės atvykti. Ateikite į komisariatą, parašysite pareiškimą…“

Rankos nusviro… Štai taip mus „saugo“ Šilutės policija…

Skambinkite, mielieji, 112 ir tikėkitės, kad jums padės…“

Bet kokia nuomonė geriau nei abejingumas

S.Mikutavičius sakė vertinantis kiekvieną nuomonę – ir palankią, ir nepalankią, nes bet kokia nuomonė, anot jo, yra geriau, nei abejingumas.

Pats komisariato viršininkas sakė po šio straipsnio irgi sulaukęs netikėtai daug skambučių. „Džiaugiuosi, kad žmonės skambina, išsako savo nuomonę, diskutuoja. Dar maloniau, kad ne vienas pateikė ir konkrečių siūlymų, į kokias miesto vietas turėtume labiau atkreipti dėmesį“, – sakė viršininkas.

Vienas šilutiškis S.Mikutavičiaus telefoną susirado ir per informacijos tarnybą 118, o paskambinęs irgi turėjo pasiūlymą: jo nuomone, būtų gerai, jei policijos patruliai ne tik automobiliais gatvėmis pravažiuotų, bet ir pėsčiomis praeitų. Tuomet juodus darbus planuojantys piliečiai galbūt nepastebėtų iš tolo ir nespėtų pasislėpti.

S.Mikutavičius patikino, kad ir į šį pasiūlymą bus atsižvelgta, policijos patruliai pasivaikščios ir pėščiomis, ir neuniformuoti.

O dėl baldininkų iškeltos problemos irgi šis tas padaryta. Gluosnių gatvę pastarosiomis naktimis dažniau tikrino ir patrulių ekipažai, ja pravažiavo ir pats S.Mikutavičius. Suregistruota apie 30 šioje gatvėje gyvenančių nusikalsti linkusių jaunų vyrų. Dalis jų buvo pristatyti į Policijos komisariatą, su kai kuriais iš jų profilaktiškai pasikalbėta. Neblaiviems buvo nustatytas girtumas, skirtos nuobaudos už pasirodymą neblaiviam viešoje vietoje.

Beje, saugumo problemą iškėlę „Šilutės baldų“ darbuotojai džiaugėsi, kad straipsnis tikrai paskatino policiją daugiau patruliuoti Gluosnių bei Dariaus ir Girėno gatvėse. „Dabar tamsoje eidami į darbą ir namo tikrai jaučiamės labiau saugomi. Mūsų darbininkai labai patenkinti, kad policijos patruliai čia nuolat važinėja. O dėl šviesos… Gaila, kad mums, didžiausiems mokesčių mokėtojams, niekas nežada padėti…“ – sakė jie „Šilutės naujienoms“.