Politikai baigė dalintis valdžią

TARYBOJE 4Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai jau gali džiaugtis bene pagrindine savo misija – Virgilijus Pozingis vėl turi darbą! Antrajame naujos kadencijos Savivaldybės Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsų persvara V.Pozingis buvo išrinktas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Be to, politikai pasiskirstė vietas Tarybos komitetuose, pasiskelbė opozicija, tačiau dar neapsisprendė, kas bus jos lyderis.

Savivaldybės Tarybos posėdyje padėkota Inesai Murauskienei, kuri jau yra atleista iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų. O kadangi pareigas vėl pradėjo eiti Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, I.Murauskienei panaikintas ir jį laikinai pavadavusiosios statusas.

Savivaldybės kuluaruose kalbama, kad I.Murauskienei šviečiasi tapti rajono mero patarėja. Taps ar ne, spręs tik pats meras V.Laurinaitis.

Prisiekė naujas politikas

Socialdemokratui S.Šepučiui pradėjus eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, jam teko atsisakyti savivaldybės politiko mandato ir užleisti vietą kitam savo partijos sąrašo nariui Antanui Martinkui.
TARYBOJE
Savivaldybės Tarybos posėdyje A.Martinkus, padėjęs ranką ant Lietuvos Konstitucijos, prisiekė dirbti dorai ir sąžiningai bei susilaikyti nuo Tarybos nariui nederamos veiklos. Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas Donatas Laurinavičius jam įteikė Tarybos nario pažymėjimą ir ženklelį.

A.Martinkus yra gimęs ir užaugęs Švėkšnoje, baigęs Kooperacijos ir prekybos vadybos technikumą. Jis yra vienas iš privačios veiklos pradininkų Švėkšnoje, vertėsi siuvimo, baldų gamybos, mažmeninės prekybos verslais. Dabar yra populiarios kavinės – baro „Viesulas“ šeimininkas ir Pliaterių giminei priklausančios „Genovaitės“ vilos administratorius.

A.Martinkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nors jau antrą dešimtmetį priklauso Socialdemokratų partijai, savivaldybės Tarybos nariu tapo pirmą kartą. Savo rinkėjams žemiečiams yra įsipareigojęs domėtis komunalinių atliekų tvarkymo rinkliavos tobulinimo, verslo sąlygų gerinimo rajone klausimais bei jaunimo užimtumo ir sporto reikalais.

Tapo įkaitais

Valstiečių ir žaliųjų lyderis rajone V.Pozingis per 12 metų aktyvios veiklos savivaldos politikoje jau išbandė įvairius postus.

Politinę karjerą pradėjęs Savivaldybės administracijos direktoriaus poste, vėliau jis vieną kadenciją pabuvo savivaldybės meru, vėliau – mero pavaduotoju, dabar 4 metus yra pasiryžęs būti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Nors tiek daug savivaldos aukščiausiuose postuose dirbusio V.Pozingio bei jo atstovaujamosios partijos populiarumas rajone yra menkas, tačiau tarnybą Savivaldybės administracijoje V.Pozingis užsitarnavo aiškiai parėmęs partijos Tvarka ir teisingumas bei Socialdemokratų partijos tandemą siekiant laimėti savivaldos rinkimus.

Pažymėtina, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis viešose kalbose rajonų skyriams yra rekomendavęs susilaikyti eiti į koalicijas, kurioms vadovaus partijos Tvarka ir teisingumas politikai.

Tikėtina, kad tokia partijos pirmininko rekomendacija neatitiko Šilutės skyriaus vadovo V.Pozingio asmeninio karjeros poreikio savivaldoje.

TARYBOJE 1Už V.Pozingį, skiriant jį savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, balsavo 15 politikų. Jis pats sprendžiant šį klausimą nedalyvavo. Tad tikėtina, kad už V.Pozingio paskyrimą į minėtas pareigas nebalsavo tik opozicijos politikai – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai), Liberalų sąjūdžio bei konservatorių atstovai.

V.Pozingis direktoriaus pavaduotojo pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 12 dienos. Savivaldybės Taryba jau iš anksto numatė, kad V.Pozingis bus darbštus ir jam dar nepradėjus eiti pareigų paskyrė 60 proc. priemoką „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą“.

Savivaldybės Taryboje V.Pozingis savo vietą užleis Povilui Tunaičiui, kuris šias pareigas eis kartu su dar viena Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare Genovaite Kimbriene. Minėti politikai ir ankstesnėje savivaldybės Taryboje nebuvo tarp savo nuomonę garsiai reiškiančių politikų. Kaip juokavo vienas įtakingas valdančiosios koalicijos lyderis, valstiečių ir žaliųjų politikai nuo šiol bus patys paklusniausi ir ištikimiausi valdančiosios koalicijos nariai, nes jų skyriaus pirmininko karjera Savivaldybės administracijoje visiškai priklauso nuo „tvarkiečių“ ir socialdemokratų lyderių.

Opozicija – dar be lyderio

Rajono politikos smalsuoliams turėtų būti įdomus faktas, kad dvi liberaliosios partijos – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) ir Liberalų sąjūdis savivaldybės Taryboje nusprendė veikti išvien ir sukūrė bendrą Liberalų frakciją, kurioje veiks 5 politikai: Arvydas Jakas, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Jonas Jatautas ir Raimundas Ambrozaitis. Liberalų frakcijai vadovaus Laisvės sąjungos narys A.Gečas.

Tarybos posėdyje pasiskelbė ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kurios nariais tapo Zigmantas Jaunius, Arūnas Kurlianskas bei frakcijos vadovė Sandra Tamašauskienė.

Abi frakcijos pareiškė, kad savivaldybės Taryboje veiks opozicijoje, bet opozicijos lyderiu dar neįvardintas nė vienas politikas.

Nepatvirtintomis žiniomis, į šį postą pretenduoja A.Jakas, J.Jatautas ir netgi į politikos pradžiamokslį įžengusi S.Tamašauskienė.