Politikai pasipriešino: mokestis už atliekų išvežimą kol kas nekils

Dar šį mėnesį pristatėme parengtą ir rajono politikams komitetuose pristatytą sprendimo projektą, kuriuo nuo kitų metų sausio buvo ruošiamasi didinti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų išvežimą ir tvarkymą nustatytą mokestį. Visgi rajono tarybos nariai tam pasipriešino, tad mokestis kol kas nekils.

Džiugi žinia ta, kad susipažinę su parengtu sprendimo projektu rajono politikai jį atmetė. Tad klausimas apie kilsiantį mokestį nebuvo svarstytas net įvykusiame Tarybos posėdyje.

Pagal pirminį variantą, UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ (KRATC) parengė raštą, kuriuo išdėstė savo poziciją ir ragino rajono politikus pritarti, kad būtų padidintas vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų išvežimą ir tvarkymą nustatytas mokestis. Keletas iš priežasčių, kodėl pastarasis mokestis turėjo kilti – mažėjantis komunalinių atliekų kiekis, pakilęs vadinamasis „vartų mokestis“, infliacija. Taip pat ir bendrovės 2022 metais padidėjusios pašto išlaidų sąnaudos ir kt. išlaidos.

Rajono politikams dar komitetuose nepritarus, sprendimo projektas taip ir neatgulė ant Tarybos posėdžio stalo. Tad planuotas pakelti apie 35 proc. bendras mokestis dar neįsigalios naujai prasidėsiančių metų pradžioje.

Dabar belieka laukti, ar UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ susitaikys su tokiu mūsų rajono politikų sprendimu. Kai kurių politikų nuomone, vargu.