Politikai pažadėjo sąžiningą rinkimų kovą

DEKLARACIJA 1Visos rinkimuose dalyvaujančios partijos ir visuomeniniai komitetai pasirašė deklaraciją dėl Garbingų ir sąžiningų rinkimų. Tam žingsniui politikus paskatino rajono žiniasklaidos darbuotojai.

Su deklaracijos tekstu, kad pažada skaidrią, pagarbią, tolerantišką rinkimų kovą, be rinkėjų papirkinėjimų, politikai susipažino iš anksto, o trečiadienio pavakarę partijų lyderiai buvo pakviesti į Šilutės seniūnijos salę pasirašyti deklaraciją.

Atėjo 5 politinių partijų ir 2 visuomeninių rinkimų komitetų lyderiai ar jų atstovai.

Visų akivaizdoje deklaraciją pasirašė: Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus Sigitas Šeputis, partijos Tvarka ir teisingumas skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus Arvydas Jakas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus Sandra Tamašauskienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus Raimundas Ambrozaitis, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ vardu – Vladas Kainovaitis, visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės kraštas“ koordinatorius, kandidatas į merus Šarūnas Laužikas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus pirmininkas, kandidatas į merus Virgilijus Pozingis ir Darbo partijos skyriaus vadovas Saulius Stankevičius Deklaracijos pasirašymo dieną buvo išvykę, todėl šį dokumentą pasirašė anksčiau.
deklaracija pasirasyta 1
Pasinaudojęs susirinkimu Š.Laužikas visiems partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų atstovams padalijo kreipimąsi dėl viešųjų pirkimų organizavimo, kuriame išdėstė pasiūlymus, kaip savivaldybės viešuosius pirkimus padaryti skaidrius ir efektyvius. Š.Laužikas tikisi, kad savivaldos rinkimų dalyviai aptars jo pasiūlymus, ir tie, kuriems jie yra priimtini, pasirašys bendrą deklaraciją, kad po rinkimų savivaldybės viešųjų pirkimų organizavimo tvarka būtų tobulinama.

R.Ambrozaitis pakvietė savivaldybės aktyviąją visuomenę irgi prisidėti prie rinkimų eigos kontrolės, dalyvaujant judėjime „Baltosios pirštinės“. Jo nuomone, aktyvūs, principingi, jokioms partijoms nepriklausantys piliečiai gali stebėti, kad rinkimų akcija būtų skaidri ir sąžininga, o pastebėtus pažeidimus pranešti atsakingoms institucijoms.

„Šilutės naujienų“ redakcija pritaria R.Ambrozaičio pasiūlymui ir primena, kaip susisiekti su judėjimo „Baltosiomis pirštinės“ iniciatoriais: lyderio Simo Simanausko el.paštas simas@baltosiospirstines.lt, tel. 8 641 65802.

„Šilutės naujienų“ redakcija įsipareigoja nuo vasario 3 d. spausdinti „Baltųjų pirštinių“ skelbimą, raginantį sąžiningai ir teisingai kovoti rinkimuose, ir kur kreiptis, jei pastebėti pažeidimai.