Politikai suintriguoti naujo Šilutės kvartalo „Kuršių delta“ projektu

DSC 0062Praėjusią savaitę Šilutės rajono Tarybos komitetuose UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas pristatė naujo daugiafunkcio kvartalo prie vandens „Kuršių delta“ viziją.

Ekonomikos ir finansų, Teritorijų ir kaimo reikalų komitetų nariai, išklausę pristatymą, akivaizdžiai buvo suintriguoti privačios įmonės iniciatyvomis ir užmojais. Juos sudomino tai, kad R.Višinskas nepretenduoja į rajono biudžeto lėšas ir sumanymus ketina įgyvendinti privačių investicijų bei ES paramos lėšomis. Savivaldybės politikų jis teprašo geranoriškai pritarti statybų darbams jo nuomojamos žemės sklype, o jeigu Savivaldybės įmonės norės teikti vandentiekio, cetralizuotos šilumos paslaugas, pritarti jų galimoms investicijoms.

Naujas kvartalas bus patrauklus gyventi ir poilsiauti

Apie naujojo Šilutės miesto kvartalo viziją „Šilutės naujienos“ jau rašė spalio 14 dieną straipsnyje „Verslininkas užsimojo Šilutėje statyti kurortinį kvartalą“. Senosios Šilutės lentpjūvės urbanistinės atgaivinimo vizijos „Kuršių delta“ kūrimui vadovavo R.Višinsko sūnus Justas, dar tęsiantis ekonomikos magistro studijas užsienyje.

Vizijoje numatyta iki 2025 metų senosios lentpjūvės teritorijoje  pastatyti kvartalą su gyvenamaisiais namais, SPA ir reabilitacijos bei sporto centrais, viešbučiu, kempingu, kultūros ir prekybos centrais, taip pat nauja prieplauka mažiesiems laivams bei nauju tiltu per Šyšos upę link miesto senamiesčio.

Be viešosios paskirties statinių, būtų pastatyta ir 350 būstų – atskiruose namuose, daugiabučiuose ir loftuose, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose tilptų 650 automobilių, o naujos prieplaukos krantinių ilgis siektų 900 metrų.
Visos šios idėjos kaip šviežio oro gūsis sujudino rajono politikus.

Klausimas, kodėl kuriamas toks kvartalas, o ne gamybinės paskirties objektai, pasak R.Višinsko, yra lengvai paaiškinamas. Ekonominės, socialinės studijos rodo, kad mūsų krašto vystymosi prioritetas yra išnaudoti gamtines sąlygas, vandens infrastruktūrą patogiam gyvenimui ir poilsiui. Taigi šiame naujame kvartale ir turėtų lankytis, įsikurti žmonės, kurie ieško poilsio, relaksacijos ir pramogų.

Prieštaraujančių nėra

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai, statybinių organizacijų vadovai Steponas Kazlauskas ir Saulius Stankevičius sakė, kad pasiūlymas yra vertas dėmesio ir Savivaldybės pritarimo. „Jeigu tokį projektą pristatytų mažai savo darbais žinomas žmogus, jis būtų priimtas tik kaip avantiūra. Tačiau jeigu to imasi R.Višinskas, tikėtina, kad didesnė darbų dalis tikrai bus įgyvendinta“, – gyrė politikai.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narys Gintaras Bružas sakė esąs nustebintas, kad Šilutėje yra verslininkų, kurie imasi iš esmės kilstelėti Šilutės miesto ir krašto įvaizdį ir ekonominę plėtrą. G.Bružas įsitikinęs, kad ES parama kartu su privačiu kapitalu turi galimybę daug sparčiau ir racionaliau įgyvendinti planus, nei tai darytų valdiškos ar savivaldybės institucijos. Todėl, jo nuomone, Savivaldybės politikai turėtų įsipareigoti netrukdyti, o kur reikia – operatyviai padėti ir pritarti vykdomiems darbams.

Politikė Genovaitė Kimbrienė provokuojamai klausė, ar projektuojamame gyvenamajame kvartale apsigyventų R.Višinsko vaikai?

Pasak R.Višinsko, didžiausia vertė tokio projekto ir yra, kad jį kūrė trys jaunų žmonių įmonės, todėl jis bus įdomus jaunajai kartai. Verslininkas sakė, kad duktė su žentu jau pasibastė po pasaulį, dabar jie save realizuoja turizmo ir poilsio bazėje „Kintai“. O sūnus, pasak jo, svajoja, jei projektas bus įgyvendintas, savo butą Vilniuje iškeisti į gyvenamąją vietą „Kuršių deltoje“.