Politikai susidomėjo Turizmo informacijos centro veikla

TIC RASA_GRYGELIENESavivaldybės įmonių veiklos ataskaitos yra teikiamos ir tvirtinamos tik metų pradžioje – vasario ar kovo mėnesį. Tačiau Šilutės turizmo informacijos centro (TIC) direktorei Rasai Grygelienei tokią ataskaitą teko pateikti Ekonomikos ir finansų komitete dar gruodį. Komiteto nariai išklausė ir beveik jokių priekaištų neišsakė, išskyrus tai, jog norėtų, kad centras aktyviau bendradarbiautų su turizmo verslo įmonėmis ir plėstų kelionių maršrutų tinklą po visą kraštą.

R. Grygelienė politikams papasakojo, kad šiemet TIC darbuotojai suteikė informacijos jau 9150 lankytojų bei turistų. 5752 iš jų – lietuviai, 3398 – užsienio šalių gyventojai. Kaip įprasta, daugiausia užsieniečių sulaukta iš Vokietijos – 1423, Prancūzijos – 390, Latvijos – 162, Estijos – 117. Turistai ypač domėjosi Nemuno deltos regioninio parko, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus lankymu, gamtiniais takais, išvykomis laivais. Turistams iš Lietuvos itin aktualu buvo „Surink Lietuvą“ magnetukai bei įvairios edukacijos.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje suteikė informacijos 1168 lankytojams bei turistams. Iš jų 126 užsieniečiai, 1042 – lietuviai. Užsienio turistai: 29 atvyko iš Prancūzijos, 22 iš Vokietijos, 17 iš Didžiosios Britanijos, 12 iš JAV, 9 – Baltarusijos, 9 – Estijos, 8 – Latvijos. Po kelis turistus buvo iš Kanados, Olandijos, Danijos, Japonijos, Belgijos, Ispanijos ir Norvegijos.

Centras savo veiklą bei Šilutės rajono turistinius išteklius pristatė 3 tarptautinės parodose ir 2 miestų šventėse.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje dalyvavo amatų parodose rajono savivaldybės projektuose, suorganizuoti 3 infoturai. Tradicinių amatų centras Švėkšnoje nuolat organizuoja edukacijas apie tradicinius amatus, pramoginius renginius, dalyvauja kitų kultūros įstaigų renginiuose. Šiemet jau surengta 119 edukacijų (2018 m. – 73 ), jose dalyvavo 2320 lankytojų (2018 m. – 1066), organizuota 18 kultūrinių renginių, 4 parodos, kaip partneriai dalyvauta 8 renginiuose. Iš viso renginiuose dalyvavo apie 15 000 dalyvių.