Politikai tyrinėjo tvarkomus ir rekonstrukcijos belaukiančius kiemus

DAUGIABUCIU KIEMUSavivaldybės Tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, kurio metu apžiūrėjo, kaip atlikti rekonstrukcijos darbai Dariaus ir Girėno gatvėje, Jaunimo kvartalo 9 ir 7 namų kiemuose bei apžiūrėjo kelis labiausiai duobėtus daugiabučių namų kiemus.

Politikai siūlys atnaujinti darbo grupės, kuri tyrė miesto daugiabučių namų kiemų situaciją ir sudarė rekonstruotinų kiemų eilę, veiklą.

Gatvių ir kiemų remontams – rekordinė suma

Šie metai Šilutės savivaldybei ir Šilutės miestui ypatingi, nes iš Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo gauta anksčiau neregėta suma – apie 2 mln. Eur. Tai – dukart ar net triskart didesnė suma, nei būdavo gaunama ankstesniais metais. Todėl šiemet Šilutėje atlikta nemažai kiemų ir gatvių remonto darbų.

Vaikščiodamas po rekonstruojamus ir tokių darbų dar tebelaukiančius daugiabučių kiemus, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis apgailestavo, kad per šią apžiūrą spustelėjo šaltukas. Jei būtų paliję, įvažiavimuose į kiemus ir šaligatviuose aiškiai matytųsi gyventojus erzinančios balos.

Tačiau ir be lietaus komiteto nariai Vidmantas Gečas, Stasys Alfredas Nausėda bei su jais vaikščiojęs Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis ir grupė žiniasklaidininkų matė, kad neseniai rekonstruotuose Jaunimo kvartalo namų kiemuose darbai atlikti  puikiai, kiemų aikštelės tapo talpesnės. „Tikra Europa“, – tarstelėjo kažkuris iš politikų.

Prieš kelis mėnesius Jaunimo kvartalo 9 ir 7 namų gyventojai buvo išgąsdinti, kai statybininkai paliko iškasinėtą kiemą, tik pusę jo užkloję trinkelėmis. Tačiau žmonėms meras Vytautas Laurinaitis tuomet pažadėjo, kad surengs papildomų darbų viešąjį pirkimą ir iki žiemos kiemo rekonstrukcija bus baigta. Pažadas išpildytas. Galima sakyti, kad sausas ruduo ir mėnesį suvėlavusi žiema bei spartus kiemo remontą atnaujinusių statybininkų darbas apsaugojo Jaunimo kvartalo 7 ir 9 namų gyventojus nuo grėsusių purvynų.

Dabar abiejų namų gyventojai turi kiemus, kurių erdvės prasiplėtė net 809 kv. metrų. DAUGIABUCIU KIEMU 2

Nemažiau galės džiaugtis rekonstruotos Dariaus ir Girėno gatvės gyventojai. Šios gatvės 21 namo gyventojai savo automobilius jau gali statyti daug patogiau – jiems skirta vieta paplatinta. Kitais metais prie šio namo bus perkloti nauji takai, o gatvėje bus dedamas antrasis asfalto sluoksnis, klojami šaligatvio plytelių klojiniai prie daugiabučių namų.

Baisiau nebūna

Pasidairę po gražiai sutvarkytus kiemus politikai žvilgtelėjo ir į tuos, kuriuos galima būtų pavadinti baisiausiais. Pasak vyriausiojo specialisto M.Oželio, verkiant reikia tvarkyti H.Šojaus gatvėje esančius daugiabučių kiemus, ypač – į tuos kiemus vedančią gatvę.

Politiko V.Gečo nuomone, tai jau nebe gatvė, o automobilių išbandymo trasa. Jis stebėjosi žmonių kantrumu, kiekvieną dieną taip laužant savo transporto priemones.

Pasak M.Oželio, jau atlikti šios gatvės ir daugiabučių kiemų rekonstrukcijos projektai, ir kitais metais jie planuojami įgyvendinti. Rekonstravus gatvę tikimasi sutvarkyti bent H.Šojaus g. 12 ir 2A namų kiemus.

Melioratorių alėjos 6 ir 10 namų gyventojai (115 butų) turi tiesiog neįtikėtinai ankštą automobilių aikštelę, kurioje gali tilpti vos pora dešimčių automobilių, nors kiemas tarp kaimyninių daugiabučių yra erdvus. Ir Savivaldybės administracija, ir naujai išrinkti politikai seniai raginami kuo greičiai rekonstruoti tą kiemą ir praplėsti automobilių stovėjimo aikšteles.

Siūlys atnaujinti darbo grupę

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas T.Budrikis po išvažiuojamo posėdžio „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jis su kolegomis dabar turi geresnį suvokimą apie mieste vykdomus kiemų rekonstrukcijos darbus ir ypač – apie daugybę problemų miesto daugiabučių kiemuose.

T.Budrikis žino, kad prieš kelerius metus jau buvo sudaryta darbo grupė, kuri tyrė miesto daugiabučių namų kiemų situaciją ir sudarė rekonstruotinų kiemų eilę. T.Budrikio nuomone, dabar Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas siūlys atnaujinti tokios darbo grupės veiklą.