Politikų išlaidų skaidrinimas: nustatys atlyginimus, panaikins kanceliarines lėšas

Seimui ketinama pateikti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis bus nustatytas fiksuotas savivaldos politikų atlygis ir panaikinamos tarybos nariams skirtos kanceliarinės lėšos. Įstatymo projekte numatoma, kad tarybos nariams bus mokamas darbo užmokestis, siekiantis penktadalį savivaldybės mero algos.

Į salę eis pasiūlymas apmokant savivaldybės tarybos nariams 20 proc. mero darbo užmokesčio, jis bus mokamas kaip darbo užmokestis. Kanceliarinių išlaidų išvis bus atsisakoma, ir jos nebus mokamos tarybos nariams.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žurnalistams teigė, kad įstatymo pataisų rengėjai artimiausiu metu atsižvelgs į opozicijos pastabas ir projektas bus užregistruotas. Galutiniai apsispręsti parlamentarai galėtų dar iki birželio vidurio.

Opozicinių frakcijų atstovai teigė pritariantys projektui, tačiau pažymėjo, jog peržiūrėjus galutinę jo redakciją parlamentarai turės papildomų pasiūlymų.

Kaip žinoma, visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant savivaldos biudžetų tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Parengta pagal Elta inf.