Politikų kova už jaunimo erdves Žemaičių Naumiestyje pralaimėta

GINCAS R_BUDRIKASŠilutės r. savivaldybės taryboje svarstant, ar įgyvendinti projektus „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje“ ir „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Vainuto gimnazijoje“, užvirė politikų kova.

Opozicija ir dalis maištaujančių valdančiosios koalicijos politikų sumanė, kad tobulinti jaunimo erdves reikėtų ne mero žemėse – Vainute, bet Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje.

Maišto kibirkštį sukėlė Socialinių reikalų komiteto narė, „tvarkietė“ Laimutė Uselienė. Ji komiteto posėdyje suabejojo, kodėl ketinama edukacines erdves kurti Vainuto gimnazijoje, o ne Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje?

Atsakydami į politikės klausimą, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistai nelabai įtikinamai aiškino, kad tik Saugų ir Vainuto mokyklos atitinka projektams keliamus reikalavimus.

Siūlė sukeisti gimnazijas

Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos atstovas, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos gyventojas, socialdemokratas Arūnas Pupšys pasiūlė sprendimo projekte „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Vainuto gimnazijoje“ vietoje Vainuto gimnazijos įrašyti kitą įstaigą – Žemaičių Naumiesčio gimnaziją.

A.Pupšio nuomone, kad naujai siūlomas projektas „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje“ neįstrigtų (paraiškos turi būti paduotos iki birželio pabaigos), neverta iš darbotvarkės visai išbraukti sprendimą dėl Vainuto gimnazijos edukacinių erdvių sukūrimo ir kitame posėdyje tą klausimą svarstyti iš naujo, įrašius Žemaičių Naumiesčio gimnaziją. Iškart sprendimo tekste pakeitus gimnazijos pavadinimą, būtų sutaupytas laikas, reikalingas parengti projektą su kitos gimnazijos poreikiais.

A.Pupšys tikriausiai manė, kad valdžia jo pasiūlymo neatmes. Ir opozicijos politikai jam jau buvo pažadėję paramą. Be to, už A.Pupšio pasiūlytą variantą būtų balsavęs kolega socialdemokratas, Žemaičių Naumiesčio patriotas Antanas Kubaitis.

Taigi posėdžio pirmininkui, vicemerui Algiui Bekeriui (meras V.Laurinaitis dar nebuvo sugrįžęs iš Turkijos) teko tik atsiklausti sprendimo rengėjų, kas būtų, jeigu Taryba sprendime Vietoj Vainuto įrašytų Žemaičių Naumiesčio gimnaziją: ar nebus prarastos lėšos edukacinių erdvių sukūrimui, jegu projekto vertintojams netiks iš naujo parinkta mokykla?

Galimybes tyrė iš naujo

Po A.Pupšio pasiūlymo Savivaldybės taryba nusprendė minėtą klausimą svarstyti posėdžio pabaigoje – iki tolPlanavimo ir plėtros skyriaus specialistai galėtų perklausti projektų konkurso organizatorius, ar galėtų finansavimą jaunimo erdvėms tobulinti gauti Žemaičių Naumiesčio gimnazija.

Kai Planavimo ir plėtros skyriaus specialistai sugrįžo į posėdį, ginčas dėl gimnazijų buvo išspręstas – skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas pranešė neginčijamus argumentus, kad Žemaičių Naumiesčio gimnazija edukacinių erdvių tobulinimui pinigų negautų.

Pasak R.Budriko, finansavimo apraše yra punktas, kad edukacinės jaunimo erdvės gali būti kuriamos mokyklose, kuriose mokosi ir ikimokyklinukai, ir pradinukai, ir vyresnių klasių mokiniai. Deja, Žemaičių Naumiesčio  gimnazijos pastate nemokomi pradinių klasių mokiniai ir ikimokyklinukai.

„Jokių improvizacijų negali būti. Projektų vertintojai pedantiškai analizuoja visus kriterijus, todėl Žemaičių Naumiesčio gimnazijai finansavimas nebūtų suteiktas“, – sakė R.Budrikas.

Tad politikai balsų dauguma (dviem politikams nedalyvavus balsavime) pritarė, kad jaunimo edukacinės erdvės būtų kuriamos Vainuto gimnazijoje.

Administracijos direktorius pažadėjo

Politikai, kurie taip stengėsi, kad jaunimo erdvės būtų tvarkomos ne Vainute, o, jų nuomone, perspektyvesnėje Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, susitaikė su pralaimėjimu. Niekas nenorėjo rizikuoti prarasti bemaž pustrečio šimto tūkstančių eurų ES investicijų.

Liberalas Vidmantas Gečas, kuris Žemaičių Naumiesčio seniūnijos žmonėms yra daug įsipareigojęs už paramą savivaldos rinkimuose, klausė Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio, kaip ketinama tvarkyti Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vidaus patalpas. V.Gečo nuomone, Žemaičių Naumiesčio gimnazijai remonto reikia labiau nei kitoms mokykloms.

S.Šeputis sakė, kad jei savivaldybės vadovybė nuspręs investuoti į mokyklų remontus, Žemaičių Naumiesčio gimnazija bus pirmoji, kuri bus remontuojama. Pasak S.Šepučio, dabar Savivaldybė galėtų tokius darbus daryti ir savo lėšomis, nes bankuose – stebėtinai mažos metinės palūkanos – tik 1,2 proc.