Politikų mandatų siekia ir teistieji

politika copyBirželio 21 dieną Šilutės rajone vyksiančių pakartotinų rinkimų metu dėl 25 Šilutės savivaldybės tarybos nario mandatų rungsis septynių partijų ir vieno visuomeninio rinkimų komiteto politikai: Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ nariai.

Iš 432 pretendentų tapti savivaldybės Tarybos nariais net 12 politikų oficialiuose stenduose ir rinkimų biuleteniuose bus paženklinti prierašu: „Teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos“.

Beje, 4 dabar jau buvę pretendentai į savivaldybės Tarybą išbraukti iš sąrašų, nes pildydami dokumentus nenurodė, kad praeityje buvo teisti, arba nenurodė savo gyvenamosios vietos. Taip dviejų pretendentų neteko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (iš šios partijos sąrašo išbraukti Arūnas Dikšas ir Romualdas Junutis), o Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir Darbo partija neteko po vieną kandidatą – Eugenijaus Šuldiakovo ir Elenos Venskevičienės.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Virgilijus Pozingis, kuris subūrė 50 pretendentų į savivaldybės tarybą, turi net 4 politikus, kurie teismo sprendimais buvo pripažinti kaltais, kad vykdė nusikalstamą veiklą. Tokius prierašus prie savo pavardės turės žalieji valstiečiai Apolinaras Stonys, Saulius Endrulis, Elmutas Lengvinas ir Alvidas Mileris.

V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nemato jokios problemos, jog vadovauti rajonui ketina anksčiau teisti asmenys. Pasak V.Pozingio, tie žmonės savo klaidas pripažino, atliko bausmes ir dabar yra sąžiningi piliečiai.

Po du pretendentus į savivaldybės Tarybos narius, kurie teismo sprendimais buvo pripažinti kaltais, turi ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – Ingą Šarakauskę, Vaidą Dedurkevičių ir Liną Norbutienę, ir Darbo partija – Andrejų Ivanovą ir Vilių Čičirką bei visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ – Vytautą Raibį ir Alvydą Braukylą.

Socialdemokratų partijos rinkimų sąraše teistumo prierašą turi tik vienas pretendentas į rajono Tarybą – pats socialdemokratų pirmininkas Sigitas Šeputis. Beje, jis, turėdamas tokį garbės nepridedantį prierašą, nesėkmingai pretendavo ir į savivaldybės mero postą savivaldos rinkimuose kovo 1 d.

Kaip žinia, minėtų rinkimų rezultatai panaikinti ne be socialdemokratų deleguotų rinkimų apygardos komisijos pirmininko netikusios veiklos – prokuratūra vis dar tiria bylą dėl galimai klastotos rinkimų medžiagos.