Politikui V.Paviloniui atėjo laikas atsistatydinti

ZEBELIENE PAVILONIUIDevyni savivaldybės politikai savo parašais patvirtino prašymą savivaldybės Tarybai: „Prašome pradėti savivaldybės tarybos nario Vaido Pavilonio įgaliojimų netekimo procedūrą“. Tarp pasirašiusiųjų politikų yra ir viena valdančiosios koalicijos politikė – Daiva Žebelienė.

Partijos tvarka ir teisingumas narys V.Pavilonis jau nuo 2017 rugsėjo 22 d. vargsta negarbingoje istorijoje. Tuomet jis vairuodamas automobilį „Audi“ nepasirinko saugaus važiavimo greičio, dėl to nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į Šilutės uosto teritoriją juosiančią metalinę tvorą.  

V.Pavilonis eismo įvykio vietoje nesustojo ir nuvažiavo, apie eismo įvykį nepranešė nei uosto vadovybei, nei policijai. Po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo jis vartojo alkoholį, tą pačią dieną 16.07 val. alkotesteriu jam nustatytas vidutinis – 1,74 promilės girtumas.

Bylinėjosi metus

Savivaldybės politikai negavo jokios konkrečios informacijos ir paaiškinimų apie įvykį iš savo kolegos V.Pavilonio. Jiems buvo žinoma tik istorija, kurią atskleidė žiniasklaidininkai bei įvykio liudininkai.

Pagal Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato surinktus duomenis, Šilutės apylinkės teismas 2017 m. gruodžio 18 d. nutarimu, V.Pavilonį nubaudė pagal ANK 423 straipsnio 3 dalį 1250 Eur bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu trejiems metams, o pagal 426 straipsnio 1 dalį – dar 700 Eur bauda.

Šį sprendimą, V.Pavilonio prašymu, Klaipėdos apygardos teismas 2018 m. vasario 28 d. panaikino. Tačiau Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegijos 2018 m. balandžio 24 d. nutartimi, Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko prašymu administracinio nusižengimo byla atnaujinta. Aukščiausiasis teismas 2018 spalio 17 d. nutartimi paliko galioti Šilutės r. apylinkės teismo 2017 m. gruodžio 18 d. nutarimą be pakeitimų.

Interpeliaciją remia ir D.Žebelienė

Savivaldybės tarybos narė, VRK „Už žmonių valdžią“ lyderė Daiva Žebelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ji jau žinojo, jog 8 opozicijos politikai teiks prašymą atstatydinti V.Pavilonį iš Savivaldybės tarybos nario pareigų. Ji buvo tokios pat nuomonės nuo pat istorijos pradžios. Jau pirmomis dienomis po V.Pavilonio sukeltos avarijos ir jo neblaivumo istorijos, D.Žebelienė buvo pasakiusi, kad jeigu įvykis buvo teisingai užfiksuotas, V.Pavilonis privalėjo pasielgti garbingai ir pats atsistatydinti iš rajono tarybos narių. O jeigu jam trūksta ryžto, tai padaryti jam turi padėti partijos kolegos.

„Visiems yra žinoma, kad Šilutės uostas yra Šilutės savivaldybės turtas. Avarijos dieną V.Pavilonis su uosto darbuotojais šventė savo išleistuves iš darbo. Taigi tai, kas įvyko tą dieną yra tampriai surišta su V.Paviloniu ir tie įvykiai buvo nederami su jo pareigomis ir priesaika Savivaldybės taryboje“, – sakė D.Žebelienė.

Politikė tikisi, kad V.Pavilonis iki artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio apsispręs ir pats atsistatydins iš Tarybos nario pareigų.