Politikus stebina direktorei numatyta kompensacija ir laikinos vadovės reputacija

250px-iluts jaunimo ir suaugusij mokymo centrasŠilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorės Žibutės Daukontienės atleidimas iš darbo Savivaldybei atsieis beveik 16 000 eurų. O laikinai eiti direktorės pareigas siūloma Laimutei Navickienei, prieš metus atsistatydinusiai iš Švėkšnos specialiosios mokyklos direktorės pareigų po mokinių prostitucijos skandalo.

Tokios siūlomos permainos nepatiko kai kuriems Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariams. Tačiau valdančiosios daugumos politikai nubalsavo, kad toks Savivaldybės administracijos parengtas sprendimo projektas po savaitės būtų pateiktas Tarybos posėdžiui.

Kodėl tiek daug?

Sprendimo projekte nurodoma, kad direktorė Ž.Daukontienė išeina iš darbo šalių susitarimu nuo 2016 m. rugpjūčio 31 d. Jai bus išmokėtas darbo užmokestis, piniginė kompensacija už 112 kalendorinių dienų nepanaudotų kasmetinių atostogų bei 6 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija. Išeitinė išmoka sieks 12200 Eur, „Sodros“ mokesčiai – 3780 Eur, iš viso šis atleidimas Savivaldybei atsieis 15 980 Eur.

Kalbant apie Ž.Daukontienės atleidimo sąlygas – 6 mėnesių išeitinę kompensaciją – komiteto pirmininkas, “tvarkietis” Steponas Kazlauskas stebėjosi jos dydžiu. Jis savivaldybės administracijos klausė, kodėl palydint į užtarnautą poilsį švietimo įstaigų vadovus nuolat mokama pati didžiausia leistina kompensacija – 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

Politiko nuomone, tokio dydžio kompensacijos mokėjimas rodo, kad Savivaldybė taip nori gražiuoju išprašyti darbuotoją iš darbo.

Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus specialistės Dalios Bernotienės paaiškinimas tarsi patvirtino politiko prielaidas.

Pasak D.Bernotienės, įstaigos vadovė pati pateikė prašymą atleisti ją iš pareigų šalių sutarimu ir išmokėti 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją. Anot D.Bernotienės, Savivaldybė neturi kitokio pasirinkimo, nes įstatymai nenumato, kad darbdavys gali iš darbo atleisti darbuotoją dėl jo amžiaus (išskyrus valstybės tarnautojus). Todėl Savivaldybės vadovybė ir sutinka su prašomos kompensacijos dydžiu, kitaip darbuotojas gali nepageidauti atsistatydinti iš einamų pareigų, nors jam ir derėtų eiti į pensiją.

Meras ir direktorė neigė protegavę

Politikus nustebino ne tik išeinančiai iš darbo direktorei numatytos kompensacijos dydis, bet ir tai, kad mokymo centro laikina vadove skiriama direktorės pavaduotoja L.Navickienė.

Pernai birželio 1 dieną L.Navickienė savo noru atsisakė Švėkšnos specialiosios mokyklos (ji buvo reorganizuota „Diemedžio“ ugdymo centrą) direktorės pareigų. Tą pačią dieną ji buvo priimta į Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą – tapo direktorės pavaduotoja. Tuomet ši žinia sukėlė daug klausimų: kodėl niekur nebuvo paskelbta, kad šiam mokymo centrui reikia dar vienos direktorės pavaduotojos, kodėl nebuvo skelbtas konkursas, kodėl pasirinkta būtent L.Navickienė – rajono mero Vytauto Laurinaičio bendražygė, partijos Tvarka ir teisingumas narė?

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ž.Daukontienė „Šilutės naujienoms“ neigė žmonių prielaidas, kad L.Navickienė gavo darbą šioje įstaigoje per kokią nors protekciją – nei ji yra direktorės bičiulė, nei įtakos turėjo jos partiškumas. Tiesiog L.Navickienė atėjo į mokymo centrą, paprašė darbo ir buvo priimta.
Meras V.Laurinaitis irgi neigė, kad pasirūpino partietės darbine karjera.

Siūlo ieškoti geresnės reputacijos pavaduotojo

Dabar L.Navickienei atsivėrė galimybės kilti karjeros laiptais – nuo naujų mokslo metų ji stos prie Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro vairo. Tiesa, statusas bus „laikina direktorė“.

Savivaldybės Tarybos opozicijos atstovas, konservatorius Zigmantas Jaunius prieštaravo dėl siūlomos centro laikinos vadovės. Jis stebėjosi, kad Savivaldybės administracija šį postą nori patikėti L.Navickienei, anksčiau vadovavusiai liūdnai pagarsėjusiai Švėkšnos specialiajai mokyklai.

Pasak Z.Jauniaus, Šilutės savivaldybėje jau įprasta, kad laikinai einantys pareigas direktoriai užsilieka ilgesniam laikui, o vėliau laimi konkursus eiti direktoriaus pareigas. Politiko nuomone, L.Navickienė negalėtų būti skiriama laikinąja direktore, nes abejonių kelia jos dalykinė reputacija. Z.Jaunius, kaip Kontrolės komiteto pirmininkas, užklausė Savivaldybės kontrolierės Jolitos Stonkuvienės apie L.Navickienės veiklą tuomet, kai ji vadovavo Švėkšnos specialiajai mokyklai. Kontrolierė patvirtino, jog L.Navickienės vadybinėje veikloje buvo daug klaidų, kad ji nelabai reaguodavo į pastabas.

Z.Jauniaus nuomone, Savivaldybės administracija galėtų pasiūlyti Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui laikinai vadovauti neseniai reorganizuotų ir iš pareigų atleistų švietimo įstaigų direktoriams (Pašyšių, Traksėdžių, Gardamo, Inkaklių mokyklų).

L.Navickienės reputaciją ginti ėmėsi švėkšniškis  Tarybos narys, socialdemokratas Antanas Martinkus. Jo nuomone, L.Navickienei Švėkšnos specialiajai mokyklai sėkmingai vadovauti sutrukdė ne jos dalykinės savybės, o pasenusi tokių mokyklų, kuriose ugdomi elgesio ir emocijų sutrikimų turintys vaikai, veiklos sistema. Dabar ši sistema Lietuvoje ardoma, diegiamos pozityvios permainos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, teisindamas L.Navickienės ankstesnę vadybinę veiklą, sakė, kad Savivaldybės administracija turėjo daug rūpesčių su visomis įstaigomis, kurias prisiėmė iš Klaipėdos apskrities administracijos pavaldumo (Rusnės specialiąją, Švėkšnos specialiąją, Saugų vaikų globos namus). Savivaldybė labiau kontroliuoja įstaigų veiklą, ir vadovai išmokomi atsakingiau dirbti. Pasak V.Pozingio, kad ir kokių trūkumų buvo L.Navickienės vadybinėje veikloje, įstaigai finansinės žalos nebuvo padaryta.

Kiti Ekonomikos ir finansų komiteto nariai neatsižvelgė į opozicijos narių prieštaravimus ir balsų dauguma palaikė tokį sprendimo projektą, kokį parengė Savivaldybės administracija.