Politinio turgaus Šilutėje baudžiamąją bylą strigdo vienos kaltinamųjų girtumas

silutes-rapylinkes-teismo-teisejas-rpovilaitis-50813847ba8eaTikėjosi pasipelnyti iš dviejų partijų, o sėdo į kaltinamųjų suolą. Norėjo pasitarnauti dviems nuo valdžios ir galios svaigulio apdujusiems ponams, o išėjo šnipštas.

Taip galima apibūdinti šilutiškių 48-erių Algimanto Vidučio ir 46-erių Nijolės Žikienės pastangas supirkinėti rinkėjų balsus Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje Nr.32.

Rinkimuose į Seimą A.Vidutis ir N.Žikienė, vykstant išankstiniam balsavimui, spalio 10-ąją,  buvo demaskuoti, kai po 15 litų žadėjo keturiems piliečiams už tai, kad jie balsuotų už Darbo partijos kandidatų sąrašą, o jame  pirmumo balsą skirtų „darbietei” Lijanai Jagintavičienei.

Už minėtą atlygį atiduoti balsą rinkėjai buvo raginami ir vienmandatininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio naudai. Beje, po pirmo turo suskaičiavus balsus, jo surinktų buvo daugiausia. Šilutės – Pagėgių apygardoje K.Komskis gavo 28,48 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje likęs A.Skardžius – 14,53 proc.

„Vidučio ir Žikienės veiksmai, dėl kurių jie dabar teisiami, skaudžiausiai smogė man. Dėl to aš per rinkimus  garantuotai praradau per tūkstantį ar daugiau balsų ir nepatekau į Seimą“, – žurnalistei šiandien kalbėjo Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderis, kandidatas į Seimą vienmandatėje apygardoje Saulius Stankevičius. Jis neigė, jog organizavo ir finansavo šį balsų pirkimo vajų.

joomplu:7466Šilutės policija surinko įrodymus, kaip politiniai pirkliai A.Vidutis ir N.Žikienė rinkėjams parodė atspausdintose balsavimo biuletenių kopijose, kaip ir už ką  reikia balsuoti. Rinkėjai, sutikę balsuoti už pinigus, buvo nuvežti automobiliu į balsavimo vietą – Šilutės rajono savivaldybę, tačiau žadėtų pinigų po balsavimo negavo. Tam sutrukdė tik netikėtai atsiskaitymo vietoje pasirodę Šilutės policijos  komisariato pareigūnai.

A.Vidučiui ir N.Žikienei, surinkus nusikalstamos veikos įrodymus ir apklausus liudininkus, tą pačią dieną buvo pateikti įtarimai veikus bendrininkų grupe.

Įstatymas numato, kad tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Per 8 dienas Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su policijos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (pagal LR BK 172 str.).

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius pareiškimą dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka,  bylą penktadienį ketino pradėti nagrinėti Šilutės apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis.

Bet to padaryti jis negalėjo, nes į posėdį viena iš kaltinamųjų – N.Žikienė – atvyko girta. Teisėjas iškvietė policiją,  kuri moteriai nustatė 1,8 promilės girtumą. Byla buvo grąžinta prokuratūrai.

Po pirmojo rinkimų turo  krašte  iš viso buvo gauta 18 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus Tauragės, Šilalės ir Šilutės rajonuose, pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, visi – Šilutės rajone.

joomplu:7467