Potvynio apsupty – nauja edukacinė programa

Ventes ragasKviečiame pažinti Nemuno deltos regioninį parką, pamario krašto etnografinį palikimą, dalyvaujant edukacinėje programoje „Potvynio apsupty“. Nemuno deltos regioninis parkas yra unikalus, jame gausu savito grožio gamtos ir įdomūs kultūros paveldo objektai.

Parko teritorija apima įvairialypę Mažosios Lietuvos, kuri atspindi įvairių krašto sričių tradicines gyvensenos ypatybes, dalį:  pradedant pirmuoju kryžiuočių statytu Ventės rago švyturiu, kurį jau nuplovė Kuršių marių vanduo, buvusiais pelkininkų kaimais Europos pelkėtyros lopšyje Aukštumalos aukštapelkėje ir tebegyvenančiais gyventojais buvusioje Bismarko gyvenvietėje, kurie kiekvienais metais užpilami potvynio vandenimis.

Atvykę į Rusnės salą, apsilankysite pas Simą Knapkį, tautinio paveldo puoselėtoją, kuris papasakos ir pademonstruos, kaip gaminami tradiciniai pamario krašto laivai – kurėnai. Susipažinę su pamario laivais, atvyksite pas žolininkus Valentiną ir Valdą Baužas, kurie ne tik papasakos, kaip žolelėmis išsigydyti įvairiausias ligas, bet ir pasiūlys išgerti žolininkės paruoštos arbatos, o pageidaujantys galės jos ir nusipirkti.

Pastiprinę sveikatą, vyksite susipažinti su Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalu – rūkytu karšiu, išgirsti kaip jis ruošiamas, paragauti ar net įsigyti. Šiek tiek užkandę, vyksite pas nendrių pjovėją Alfonsą Edmundą Demerecką, kuris išsamiai supažindins su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis. Sužinoję, kaip galima panaudoti vandens plotuose augančias nendres vyksite į Pakalnės kaimą, Rusnės saloje, kur paragausite tradicinės Pamario krašto žuvienės.

Į PROGRAMOS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
1. Nemuno deltos regioninio parko lankytojo bilietas;
2. Edukacinė programa;
3. Degustacijos;
4. Kelionės vadovo paslaugos.

Išankstinė registracija: z.cesna@nemunodelta.lt arba telefonais: 8 441 75050; 8 647 26719

Kaina 14,50 € žmogui. Taikomos nuolaidos grupėms: mokinių, neįgaliųjų 20 % nuolaida. Programos trukmė: 6 val.

Jums pageidaujant maršrutą galima keisti ir koreguoti. Rekomenduojamos grupės nuo 10 žmonių. Norinys dalyvauti šioje edukacinėje programoje prašome  informuoti prieš 2 savaites.