Potvynio ezgotika tęsiasi: važinėjimai per vandenį, skrydžiai virš pievų, boluojantys ledo kalnai

ledai prei kniaupo ilankosVandens kelio arterija, beveik savaitę jungianti Rusnės salą su žemynine Lietuvos dalimi, tebepulsuoja tuo pačiu potvynio apsupties ritmu.

Užlietą 400 metrų ilgio kelio ruožą automobiliai įveikia sava eiga, nes traktoriniai tralai perkėlos paslaugų neteikia – vandens virš kelio pirmadienio rytą buvo apie 15 centimetrų. Iš viso Šilutės rajone dar apsemta 24,3 km vietinės ir rajoninės reikšmės kelių, virš jų vandens gylis siekia 25-50 cm.

Užlietoje teritorijoje yra apsemti 5 kaimai su 11 sodybų. Jose gyvena 23 žmonės.

Pasižvalgyti po Nemuno žemupio teritorijas, kuriose beveik 30 tūkst. ha plote Šilutės, Pagėgių ir Klaipėdos rajonuose išsiliejo potvynis, sekmadienį atvyko daug pramogautojų.

Daugelis stebėjo gamtovaizdį nuo sausumos, o vandens pramogų mėgėjai baidarėmis išnaršė ne tik potvynio apsemtų lankų platybes, bet ir užlieto Žalgirių miško juodalksnynus. Bebrų šeimos, kurių namai liko po vandeniu, susigūžę kantriai lūkuriavo atoslūgio ant kupstuotų kelmų.

Į potvynio užlietą pamarį sekmadienį atbildėjo ir bekelių aistruolių komanda su visureigiais. Perskrieję užlietą Rusnės kelią jie pasuko žvyrkeliu palei Nemuną, pykdydami kai kuriuos vietos gyventojus: „Ar čia jiems – autodromas? Juk išmauros išmirkusius žvyrkelius ir išvažiuos, o mes turėsime vargti“.potvynis rusnes kelias1

Per apsemtą Rusnės kelio ruožą važiuojantys vairuotojai irgi turėjo dėl ko burbėti: niekas netramdo jaunuolių, negailinčių nei savo, nei kitų automobilių. Jie net vandenyje spaudžia greičio pedalą, keldami didžiules bangas ir apliedami prasilenkiančias mašinas.

Gal dėl to kai kurie vairuotojai, brangindami savo mašinų važiuokles, privažiavę apsemtą kelią suko ratus atgal link Šilutės.

Virš galvų tuo metu lengvai sklendė lakūno ir fotografo Algirdo Poteliūno orlaivis. „Apžvalginį skrydį gali bet kas užsisakyti ir netrukus iš Šilutės aeroklubo tako Armalėnuose kilsim, kol saulė dar ne prie laidos, o vaizdas iš viršaus – užburiantis“, – sakė lakūnas.

Užlietose pievose į dangų kilo ne tik aeroklubo lėktuvas, bet ir jėgos aitvarai – šio vandens sporto mėgėjai dabar turi puikias galimybes sklęsti negiliais potvynio vandenimis.

potvynis jegos aitvaraiŽvejai mėgėjai, kuriuos užburia vaizdas ne iš viršaus, o po nosimi – meškerytės virpesys ledo eketėje, tuo metu smaginosi Šyšos upės užutėkyje. Šilutės pramoginių laivų prieplaukos akvatorijoje ledas dar storas, poledinei žūklei ši vieta – vienintelė likusi mažiausiai rizikinga.

Kuršių marios ledus sutrupino ir išplukdė, tik kai kur, pakrantėje, sustūmusios lyčių sangrūdas. Ankstesnių žiemų egzotiškus vaizdus, kai Ventės rage marios sukraudavo galingus ledkalnius, šiemet nukonkuravo stulbinantis ledo kalnų peizažas tarp Pakalnės ir Naikupės upių žiočių. Kokias akinančiai baltas sugurinto ledo pilis čia tarsi buldozeriu sustūmė vakarų vėjas ir marių bangos, užfiksavo rusniškis Narutis Ramanauskas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!