Potvynis grįžo, bet užtvindymo pavojaus nebėra

DSC 0137Penktadienį paskelbta informacija, kad rajonui gresia užtvindymo pavojus, kol kas nepasitvirtino.

Nors vanduo savaitgalį vėl plūstelėjo per kelią Šilutė – Rusnė, kai kuriose Nemuną maitinančiose upėse jo lygis pastarosiomis paromis jau krito.

Penktadienį Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyrius išplatino pranešimą, kuriuo informavo, jog „artimiausiomis dienomis Minijos, Nemuno ir Šyšos upėse prognozuojamas didelis vandens kilimas“ ir „gresia užtvindymo pavojus“. Gyventojai raginti pasirūpinti savo turto saugumu, taip pat perspėti apie galimą stichiją kitus.

Nors kol kas liūdniausios prognozės nepasitvirtino, savaitgalį pradėjęs kilti vanduo vėl plūstelėjo per kelią Šilutė – Rusnė. Sekmadienio rytą jo gylis buvo daugiau kaip 20 cm, tad vėl pradėjo dirbti automobilius keliantis traktorius.

Pirmadienio rytą vandens gylis ant šio kelio buvo 23 cm. Nors tralai dirbo toliau, atsirado drąsuolių, kurie apsemtą ruožą įveikė savomis mašinomis.

Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas vakar sakė, jog didžiausias pavojus, matyt, jau praėjo.

Nemune ties Panemune vanduo per parą pakilo 7 cm, čia ant ledo tyvuliuoja vanduo. Ties Rusne vandens lygis kilstelėjo 9 cm, Uostadvaryje vanduo pakilo vos 3 cm. Čia Nemunas dar pasidengęs ledu, tad išėjimo vandeniui į Kuršių marias nėra.

Ledonešiui jau pasiruošė Minija: ledas joje pasikėlė, o vandens lygis ties Lankupiais krito 2 cm. Kur kas labiau – net 64 cm – ši upė nuslūgo ties Kartena. Tiek pat – 64 cm – vandens lygis krito ir Jūroje ties Taurage. Tauragėje ir Kartenoje upių krantuose laikosi didelės ledų sąvartos.