Potvynis kojos nepakišo – ledo ralis įvyko

ledo ralis_keturraciaiSekmadienį ant ledu sukaustytų Pamario pievų „grojo“ motociklai ir keturračiai – čia įvyko daugelio pamėgtas ir jau tradiciniu tapęs Šilutės krašto renginys – ledo ralis. Šiemet jis buvo skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti.

Išmėginti savo jėgas ledo lenktynėse panoro pusšimtis automobilių ir motociklų sporto gerbėjų. Pasižiūrėti šių lenktynių susirinko nemažas būrys smalsuolių.

„Šauniai praėjo renginys, be jokių trikdžių, rimtesnių virtimų ar traumų“, – džiaugėsi renginio organizatoriai Andrius Vaitkus ir Kęstas Valančius.

Potvynis apsėmė jau paruoštą trasą
ledo ralis_ziurovai
Prieš varžybas renginio organizatoriai – Šilutės motoklubo „Greitis“ nariai turėjo rūpesčio, nes pakilęs potvynio vanduo užliejo jau paruoštą trasą tarp Alkos ir Sakūčių kaimų. Taigi teko ieškoti kitos vietos lenktynėms.

„Turėjome vargo, kol suradome naują vietą, bet viskas baigėsi gerai“, – sakė K.Valančius.

Galiausiai ledo lenktynės įvyko Šilutės miesto pakraštyje, netoli prezidento Kazio Griniaus vardu pavadinto tilto.

Sausio 21 dieną į žiemos įkalintą Pamarį atvyko lenktynininkai iš visos Lietuvos – Kauno, Panevėžio, Mažeikių, Plungės, Pakruojo, ledo trasą išvandė ir svečiai iš Latvijos. Organizatoriai skaičiuoja, kad iš viso lenktyniavo daugiau kaip 50 dalyvių.

Apdovanojo taurėmis

ledo ralis_nugaletojaiLedo varžybose varžėsi „retro“ bei krosiniai motocikai ir „bagiai“ (keturračiai). Visos šios transporto priemones dar buvo skirstomos į skirtingas klases pagal variklio galingumą, varomus ratus ir padangų rūšis. Iš viso buvo apie 15 klasių.
Kiekvienos klasės pirmų trijų vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis.

Įdomu, kad ledo varžybose rungtyniavo ir vaikai. Šilutės motoklubo „Greitis“ pirmininkas A.Vaitkus sakė, kad tai ne naujiena, kiekvienais metais ledo ralyje važiuoja vaikai nuo 5 iki 12 metų specialiai jiems pritaikytais krosiniais motociklais.

Ledo ralyje lankėsi ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Organizatoriams jis dėkojo už šauniai suorganizuotą renginį ir nugalėtojams įteikė taures.

A.Vaitkus pasidžiaugė, kad nemažai prizinių vietų iškovojo ir šilutiškiai.