Pradedamas Socialinio recepto projektas

Esate senjoras (-ė) ir jaučiatės vienišas (-a)? Norite turiningai praleisti laisvalaikį ir pabendrauti, susirasti bendraminčių, atrasti įdomią kultūros, sveikatingumo ar kitą veiklą? Tada šalyje pradedamo vykdyti Socialinio recepto iniciatyva – kaip tik jums.

Lietuvoje pristatoma naujovė – Socialinis receptas – siūlo senjorams turiningai leisti laisvalaikį, bendrauti, susirasti bendraminčių, atrasti įdomias kultūros veiklas. Tai iniciatyva, kuri skirta lengvus nerimo ar depresijos simptomus jaučiantiems, išgyvenantiems vienatvę pensinio amžiaus žmonėms. Taip siekiama stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą, padėti sugrįžti į socialinį gyvenimą, nes bendravimas ir įdomi veikla – geriausias vaistas nuo ligų.

Iniciatyva skirta pensinio amžiaus sulaukusiems asmenims per nemokamas kultūros, sveikatingumo, neformaliojo švietimo ar kitas bendruomenėje ir savivaldybėje prieinamas veiklas. Ji parengta remiantis užsienio šalių gerąja patirtimi.

Kaip teigia projekto sumanytojai, dalyvavimas veiklose, kurių metu kuriami socialiniai ryšiai prisidės prie socialinės atskirties mažinimo, nerimo slopinimo, lėtinių ligų valdymo ir negalios stigmos mažinimo. Senjorus į veiklas nukreips šeimos gydytojai.

Šiemet bandomasis projektas bus įgyvendinamas didžiuosiuose šalies miestuose. Projekte dalyvauja bibliotekos, muziejai, scenos meno įstaigos, pasiūliusios daugiau nei 50 įvairių senjorams pritaikytų kultūros, edukacinių veiklų. Kultūros ministerija atsakinga už kultūros paslaugų, pritaikytų Socialinio recepto iniciatyvai, sutelkimą, Sveikatos apsaugos – už projekto koordinavimą. Kitąmet į projektą planuojama įtraukti visas norinčias kultūros įstaigas, o iniciatyvą vykdyti visoje Lietuvoje. Dalyvavimas veiklose bus nemokamas.