Pradėta naujos Šilutės gaisrinės statyba

GAISRINE 2Šią savaitę Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme pagaliau pradėjo burgzti statybininkų technika – čia pradedamos naujosios gaisrinės pastato statybos.

Naujoji gaisrinė bus pastatyta vietoje sovietinės statybos garažų, kurie bus nugriauti, o vietoje jų atsiras naujas pastatas, kuriame ugniagesiams ir jų technikai bus sudarytos šiuolaikinius reikialavimus atitinkančios sąlygos.  Šiuolaikiškai bus sutvarkyta apie 0,5 hektaro ploto teritorija Šilutės centre.

Naujasis pastatas bus dviejų aukštų, o jo architektūra atkartos Šilutės miestui būdingus elementus.

Tarnavo daugiau nei šimtmetį

Niekas Šilutėje jau nebeatmena, kad miesto gaisrinėje, kuri statyta 1911 metais, vandens cisternos su pompa buvo GAISRINEtraukiamos arkliukais. Todėl gaisrinės kieme buvo ne tik įrangos sandėliai, bet ir arklidė bei daržinė.

Pasak R.Mačijausko, akivaizdu, kad gaisrinės pastatą projektavo ir statė išmintingi žmonės, nes jis lig šiol atliko savo paskirtį. Juk tuomet nebuvo ne tik tiek daug automobilių, bet ir telefonų. Gaisrininkai, įsilipę į bokštelį, stebėjo miestą ir pastebėję menkiausią pavojų skubėjo į pagalbą.

Jau 2013 metais buvo paskelbta, kad Vyriausybė paskyrė lėšų naujosios Šilutės gaisrinės statybai. Pasak tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, porą metų truko statybos vietos tyrinėjimo, projektavimo darbai, projekto derinimas su įvairiausiomis institucijomis ir statybos vykdytojų paieška.

Senasis gaisrinės pastatas nebus nei griaunamas, nei parduotas kitiems šeimininkams. Kadangi jis įrašytas į kultūros paveldo registrą, paminklosaugininkai turės nustatyti, ką ir kaip rekonstruoti.

Pastate ir toliau dirbs administracija, bus garažas porai lengvųjų automobilių laikyti, konferencijų salė gelbėjimo darbams aptarti. Be to, čia ketinama įsteigti ir gaisrinės technikos muziejų. Tik taip senoji gaisrinė bus išsaugota, neapleista, nepakeista.

Statys modernią gaisrinę

GAISRINE 1Pasak R.Mačijausko, Šilutė – tikriausiai paskutinis miestas Lietuvoje, neturėjęs modernios gaisrinės. Naujos gaisrinės būtinai reikia ir dėl to, kad senojoje netelpa modernios autocisternos, todėl jos Šilutei dar vis neskiriamos.

Naujosios gaisrinės statybai ir įrenginiams Vyriausybė skyrė 1,5 mln. eurų. Darbus numatyta atlikti per dvejus metus, bet ugniagesiai gelbėtojai tikisi, kad jie bus baigti jau kitų metų pabaigoje.

Tokias viltis, pasak R.Mačijausko, teikia faktas, jog nors rangos sutartis pasirašyta su Vilniaus statybos įmone UAB „Intes“, subranga statybos darbus atliks vietos statybos bendrovė UAB „SVS“, kuriai vadovauja mūsų krašte gerą reputaciją turintis vadovas Gintaras Pužas.

Naujoje gaisrinėje bus keturi garažai naujoms autocisternoms ir vienas garažas automobilinėms kopėčioms. Tokias kopėčias, kuriomis ugniagesys gelbėtojas gali būti pakeltas iki 30 metrų, Šilutės gaisrininkai jau turi.

Naujame pastate bus budėtojams skirtos buitinės patalpos, sporto salė. Čia bus ir skalbykla darbo rūbams skalbti ir džiovinti.
Bus pastatytas 14,5 metrų aukščio bokštas, kuris imituos kelių aukštų laiptinę, kad gaisrininkai galėtų treniruotis ir įgautų darbui reikalingų įgūdžių.

Tikimasi, kas šiemet statybininkai kieme nugriaus nebereikalingus statinius, sumontuos pamatus, sienas ir stogą. Tiems darbams jau yra paskirti 500 tūkst. Eur.

Naujosios gaisrinės pastatą projektavo šilutiškiai – UAB „Nemuno deltos projektai“ architektės A.Čepienė ir J.Steponaitė.