Pradinukai – jaunieji rašytojai

pradine rasytojaiJau penkti metai Lietuvos jaunimo turizmo centras ir leidykla „Kalendorius“ organizuoja konkursą 1-5 klasių mokiniams „Lietuvos vaikai kuria pasakas“.

Šiame konkurse dalyvavo 8 Šilutės pradinės mokyklos mokinukai.

Net trijų jaunųjų kūrėjų pasakos – Gintarės Labanauskaitės „Draugai iš Australijos“, Deivinos Jašinauskaitės „Laumės perlų vėrinys“ ir Tomo Diekanto „Šilutė“ – pateko į šią jubiliejinę knygą.

Šiemet konkurse dalyvavo apie 300 lietuvių moksleivių iš Lietuvos, Lenkijos, Švedijos. Iš jų buvo atrinkta keturiasdešimt originaliausių, meniškiausių, etnokultūros ir tautosakos elementų turinčių pasakų. Jos išspausdintos penktojoje jubiliejinėje knygoje „Lietuvos vaikų pasakos“, skirtoje „Kalendoriaus“ leidyklos 20-mečiui.

Pasakas vertino moksleivių ir organizatorių vertinimo komisija bei leidyklos „Kalendorius“ redaktorių grupė. Konkurso nugalėtojai buvo pakviesti į Kaune vykusią apdovanojimų šventę, kurios globėja yra ponia Alma Adamkienė.

Jaunieji rašytojai ir jų mokytojos buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, knygelėmis „Lietuvos vaikų pasakos“ bei šventiniu koncertu.

Didžiuojamės jaunaisiais pasakų knygos bendraautoriais ir laukiame jų knygos pasirodymo knygynuose. Tikimės, kad ateity jie taps žymiais rašytojais, mylinčiais ir garsinančiais savo kraštą.