Praėjusį savaitgali pareigūnai surašė 44 protokolus už KET pažeidimus

policijaPraėjusį savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, nustatė net 44 pažeidėjus.

Kaip ir visuomet be tokių pažeidimų kaip viršytas leistinas greitis, nepaisyti kelio ženklų reikalavimai ar transporto priemonės be valstybinės technikinės apžiūros, nustatyti ir vieni „rimčiausių“ KET pažeidėjų – neblaivūs vairuotojai. Vienam pradedančiam vairuotojui Tauragės r. nustatytas lengvas girtumo laipsnis, dar vienas pilietis Šilutės r. įpūtė kiek daugiau nei 2 prom. alkoholio, o dar vienam Tauragėje sustabdytam automobilio vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis. Jam alkotesteris nustatė net 2,7 prom. alkoholio girtumą. Pastarojo vairuotojo laukia rimti nemalonumai – jam gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Tauragėje pareigūnams įtarimų sukėlė dar vienas vairuotojas. Sustabdžius jo automobilį, vairuotojui teko pasitikrinti savo blaivumą. Vis tik pareigūnai neklydo – vyriškis įpūtė 1,93 prom. alkoholio. Pasirodo, asmuo pareigūnams įkliūva nebe pirmą kartą, jis ir anksčiau baustas už vairavimą esant neblaiviam.

Šilutėje, Gluosnių g., vidury baltos dienos, sustabdytas ir dar vienas, įtarimų sukėlęs pilietis – tik jis sėdėjo ne už automobilio vairo, bet mynė dviračio pedalus. Ir šie pareigūnų įtarimai pasitvirtino, dviratininkas išties buvo neblaivus, jam nustatytas vidutinis girtumas (2,32 prom. alkoholio). Maža to, jis savimi gabeno 0,5 l talpos plastikinį butelį, kuriame buvo, kaip įtariama, 0,45 l „naminukės“. Už dviračio vairavimą esant neblaiviam, dviratininkui gresia bauda nuo 144 iki 202 eurų, o už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų gabenimą bauda nuo 86 iki 579 eurų.

Policijos pareigūnai dar kartą primena ir ragina Kelių eismo dalyvius, siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą, gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.