Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 375 nauji koronaviruso atvejai, mirė 13 žmonių

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 375 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, nuo šios infekcijos mirė dar 13 žmonių, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 190 724 žmonės (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 185 861).

Paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 494 atvejai.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 273,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 d. sudaro 7,2 proc., o 8,7 proc. asmenų galimai jau turi imunitetą.

Iš viso iki šiol pasveiko 174 916 asmenų (statistiškai), deklaruotas jų skaičius – 125 386.

Šiuo metu statistiškai sergančių žmonių skaičius – 9508 žmonės (deklaruotas: 59 038).

Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis – tai asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas pasveikusiu.

Per parą epidemiologiškai ištirti 556 atvejai. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuota 759 asmenys. Bendrai saviizoliacijoje šiuo metu yra 22 093 žmonės.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 436 asmenys, o antra nepaskiepytas nė vienas. Iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 54 342 žmonės, jau panaudotos 152 404 vakcinos.

Į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 74 susirgę žmonės. 53 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dar 4 – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš 2071 COVID-19 gydymui skirtų lovų užimtos 984.

Praėjusią parą šalyje atlikti 6506 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 000 7841. Taip pat per parą atlikta 413 antigeno ir 1292 antikūnų tyrimų.

Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 3070 žmonių.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Keturiolika atvejų per vakar buvo patvirtinti Šeduvoje įsikūrusios siuvimo įmonės UAB „Lelija“ padalinyje, pranešė NVSC.

Marijampolės apskrityje įsikūrusioje medienos apdorojimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti keturi nauji atvejai. Iš viso su šios įmonės protrūkiu siejama 15 atvejų, iš kurių trys yra antriniai.

Per vakar parą vienas atvejis ligoniui ir trys antriniai atvejai buvo patvirtinti protrūkyje, susijusiame su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi. Iš viso šiame protrūkyje nustatyta 16 atvejų. Iš jų vienas atvejis nustatytas darbuotojui, dvylika atvejų patvirtinta pacientams ir taip pat nustatyti trys antriniai atvejai.

 

Du atvejai per vakar parą patvirtinti Marijampolėje įsikūrusios įmonės, užsiimančios pieno produktų gamyba, protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 8 atvejai, iš kurių 2 yra antriniai. Šiuo metu yra vykdoma epidemiologinė diagnostika.

Marijampolės lopšelyje–darželyje ,,Rasa“ per vakar parą patvirtinti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.

Registruotas 1 COVID-19 ligos atvejis statybos darbais užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Telšių apskrityje. Iš viso šios įmonės pirmoje brigadoje nustatyti 5 atvejai, antroje brigadoje 2 atvejai. Šios įmonės darbuotojai dirba statybvietėje Vilniuje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 77.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.