Pramogadienio metu šilutiškiai galėjo ir… pakyboti žemyn galva

pramogadienis masina_copyRugsėjo 1-ąją, šeštadienį, karšta buvo šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia vyko jau tradicinis vasaros užbaigimo ir Mokslo metų pradžios renginys – Pramogadienis.  Pramogų ir įdomių užsiėmimų, kaip ir naudingų edukacijų, čia netrūko nei mažam, nei dideliam.

Kitą dieną Šilutės švento Kryžiaus katalikų bažnyčioje įvyko šv. Mišios už mokytojus, mokinius ir jų tėvelius.

Taigi, šeštadienį pramogavę, o sekmadienį įgavę rimties bei susikaupimo, darželinukai, moksleiviai, mokytojai bei jų tėvai pirmadienį sugrįžo į mokyklas – su nauja energija semtis žinių, augti ir tobulėti.

Pramogų rado kiekvienas

Pramogadienis antrus metus iš eilės surengtas parke prie Kultūros ir pramogų centro. Šilutiškiai jau spėjo priprasti prie šios smagios šventės, kuri vyksta ketvirtus metus. Tačiau daugeliui kilo klausimas, kodėl Pramogadienis nebuvo surengtas rugsėjo 3-ąją, kai oficialiai prasidėjo nauji mokslo metai?

Leistis į įvairias pramogas šilutiškiai galėjo nuo vidudienio. Visi norintys galėjo išsipaišyti savo veidus ar pasidaryti laikinąsias chna tatuiruotes. Šilutės teatro aktoriai surengė spektaklį „Sniego karalienė”, vyko žaidimai su virtualios realybės akiniais, savo koncertines programas dovanojo miesto šokių ir muzikos kolektyvai. Aviacinės technikos klubas „Skrydis” pristatė lėktuvų kopijų modelius. Pajudėti buvo galima ne tik ant batutų, bet ir trenerės Sigitos surengtoje zumbos pampramogadienis copyokoje. Vakare šokti kvietė diskotekos po atviru dangumi ritmai, kurią vedė DJ Zenito, SimiS, Gytis ir Rinas Kuturys.

Vykdė edukacines programas

Pramogadienio metu su mažaisiais bičiuliais bendravo policijos draugas šuo Amsis, o Lietuvos automobilininkų sąjunga vykdė edukacinę programą „Užsisekite saugos diržą“, kurios metu demonstravo automobilio saugos diržų svarbą.

Anot organizatorių, daugelis šilutiškių išbandė saugos diržų įrenginius, abejingų tikrai nebuvo. O ir kaip liksi abejingas, jeigu apsivertimo  ir smūgio imitavimo įrenginiai specialiame automobilyje leido patirti ekstremalių pojūčių, kurių aštriausias – kybojimas žemyn galva. Tikriausiai po tokių pojūčių daugelis supras, kaip svarbu prisisegti saugos diržą automobilyje.

Saugos diržai – lengviausias ir paprasčiausias būdas išvengti sužalojimų įvykus eismo nelaimei. Jais paprasta naudotis, be to, jie įrengti visuose automobiliuose. Nuo 2006 m. užsisegti saugos diržus privalu visoje Europos Sąjungoje visose transporto priemonėse.

Pagal ES teisę, vairuotojai ir keleiviai privalo užsisegti saugos diržus sėdėdami bet kurioje sėdynėje, kurioje jie įrengti. Kodėl? Nes važiavimas neužsisegus diržo – antra pagal dažnumą žūčių keliuose priežastis. Tyrimais nustatyta, kad ES šalyse per metus galima būtų išsaugoti 7 300 gyvybių, jei vairuotojai ir visi automobilių keleiviai užsisegtų saugos diržus.

Mūsų šalyje gausu renginių, akcijų, skatinančių šios paprastos, bet vienos iš svarbiausių saugos priemonių naudojimą. Vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose vyksta daugybė naudingų renginių, kuriuose primenama apie eismo saugą, akcentuojama saugos diržų svarba.