Pramogadienis Rusnėje: čempionės žuvienė, plaukimai laivais, atlikėjų koncertas

Antrąjį rugsėjo sekmadienį Virginijos ir Algimanto Svitkinų kaimo turizmo sodyboje jau ketvirtą kartą surengta šeimų šventė - pramogadienis. Praėjusį sekmadienį čia susirinko apie 600 - 700 žmonių, dauguma su savo vaikais ir draugais. Visi geros nuotaikos, pasirengę įvairioms atrakcijoms, žaidimams ir koncertams.

Šventės organizatoriai – sodybos šeimininkai Virginija ir Algimantas bei nepailstantys renginių vedėjai – mūsų kraštietis Vygantas Stoškus bei jo kolegė iš Mažeikių Jolanta Kriaučiūnienė.

Tegul būna linksma žmonėms

Sodybos šeimininkė Virginija visus svečius pasitiko su dviem mobiliosios virtuvės puodais, viename iš jų apie 400 porcijų žuvienės. O žuvienė išvirta iš čia pat, Atmatoje sugautos žuvies – ešerių, lydekaičių ir karšių. Virginija žuvienę virti moka, juk vos prieš savaitę ji buvo pripažinta 12-ojo tarptautinio žuvienės virimo čempionato absoliučia nugalėtoja.

Beje, kitame puode šeimininkė išvirė ir išdalijo apie 300 porcijų sodybos daržovių troškinio su šiek tiek parūkyta ir pjaustyta dešra.

Algimantas organizavo svečių keliones pramoginiu laivu ir savo greitaeigiu kateriu. Kas pusvalandį laivai plukdė žmones iki Nemuno deltos pradžios, pasidairyti į Rusnės miestelį iš upės perspektyvos.
Pasak Algimanto, ši vasara jo sodybos veiklai buvo sėkminga, todėl jo šeimai yra džiugu padovanoti šį tą žmonėms, kad tik jiems būtų linksma.

Šventės metu sodyboje buvo įrengta įvairiausių atrakcijų vaikams. Čia jie žaidė ir smėlio dėžėje ir vaikščiojo su kojukais, šaudė su lankais, žaidė kamuoliu ir t.t.

Neramiausieji lipo į batuto kalną, o kiti, paaukoję pinigų, galėjo įsigyti žaislų ar paužkandžiauti skanėstais.

Keturių valandų koncertas

Šventės atidarymas įvyko 15 val. ir nuo pat pradžios iki galo vyko 10 grupių ir atlikėjų koncertas.
Kaip kalbėjo muzikinės dalies vedėjai V. Stoškus ir J. Kriaučiūnienė, į pramogadienio koncertą sukviesti atlikėjus nebuvo sunku, nes šventė organizuota sekmadienį, kada daugelis muzikantų buvo laisvi nuo kitų renginių. Džiugu, kad pramogadienyje be jokio honoraro koncertavę atlikėjai buvo geros nuotaikos.

„Jiems irgi malonu padovanoti klausytojams savo dainas, paragauti rūkytos žuvies, paplaukioti laivu. Daugelis atlikėjų sukviesti iš Vakarų Lietuvos, nors į koncertą atvyko ir iš Panevėžio, Vilniaus“, – sakė renginio organizatoriai.

Daugelis klausytojų, maloniai pasitiko estrados žvaigždę Ruslaną Kirilkiną. Pasak V. Stoškaus, Ruslanas turi giminaičių Šilutėje, o dar anksčiau jų yra buvę ir Rusnėje. Todėl Ruslanas niekad neatsisako koncertuoti mūsų krašte. Koncertą užbaigė mūsų krašto brolių Sergėjaus ir Vladimiro Saveljevų koncertas, kuriems talkino kolega Gediminas Armonas.

Šventės organizatoriai sakė, kad yra dėkingi šventės rėmėjams – ūkininkui Alvydui Jankauskui ir kavinės „Klumpė“ savininkams už puikius pietus – cepelinus visiems šventės muzikantams.

Komercijos direktorius, korespondentas