Pramogadienis Rusnėje – eksperimentas svetingoje sodyboje

PRAMOGADIENIS 11Ne mažiau kaip 400 svečių sekmadienį susirinko ant Atmatos kranto, svetingoje Algimanto ir Virginijos Svitkinų kaimo turizmo sodyboje. Pramogų organizatorius Vygantas Stoškus čia surengė vasaros palydoms skirtą pramogadienį, į kurį susirinko ne tik rusniškių šeimos su vaikais.  Organizatoriai pastebi, kad dešimtys šeimų yra nepraleidę nė vieno pramogadienio, kurie lig šiol buvo organizuojami tik savivaldybės centre – Šilutėje.

Pramogadienis – dar be galutinio scenarijaus

V.Stoškus pasakojo, kad pramogadienis Rusnės kaimo turizmo sodyboje – tai dar vienas eksperimentas, kaip šventę su įvairiomis atrakcijomis šeimoms su vaikais sukurti jaukesnėje aplinkoje.PRAMOGADIENIS 8

V.Stoškus sakė, kad „pramogadienio“ pavadinimą sugalvojo įvairių idėjų nestinganti šilutiškė Kornelija Čepytė.

Pramogadienis – dar besivystantis renginys, todėl V.Stoškus laukia pasiūlymų, kad šventės suaugusiesiems ir vaikams būtų dar išradingesnės. Svarstoma ir idėja atrasti nuolatinę vietą Šilutėje ir pramogadienius su skirtingomis atrakcijomis rengti kiekvieną laisvadienį.

Atsisveikinimas su vandens pramogomis

Jau įprastomis pramogadienio atrakcijomis tapo krepšinio, tinklinio, teniso, šaškių žaidynės, visuomet dėmesį patraukia atrakcija „Dėžinukas“ – aukštalipių organizuojamos varžybos.

Rusniškių Svitkinų sodyboje atsirado ir vandens pramogų: vyko trumpos kelionės laivu „Dzeusas“, daug dalyvių nepabijojo vėstančio vandens ir plaukiojo vandens slidėmis ar katerių tampomomis padangomis.

A.Svitkino nuomone, pramogadienis jo sodyboje galėtų būti surengtas ne kartą. Šventės metu jis jautė žmonių gerą nuotaiką, džiaugsmą pabūti kartu su savo atžalomis gražioje gamtos aplinkoje, pabendrauti su bendraamžiais.

Todėl, pasak A.Svitkino, jis mielai priims pramogadienio dalyvius, kai tik V.Stoškus pageidaus.

Scena – ne profesionalams

PRAMOGADIENIS 7Visą pramogadienį Rusnėje skambėjo ir gyvos muzikos koncertai, į sceną vienas paskui kitą lipo muzikantai ir dainininkai – mėgėjai.

Pasirodymus pradėjo vainutiškė gimnazistė Gintarė Muraulaitė, kuri jau yra tapusi „Pamario talentų“ prizininke.

Puikiai savo dainas atliko ir aplodismentų sulaukė šilutiškių Dovilės ir Rimantės duetas. Scenoje pasirodžius muzikantų grupei „Skrybėlė“ iš Švėkšnos – Vytautui Raibiui su draugu Laurynu – pramogadienis trumpam virto vestuvinės nuotaikos vieta.

Susirinkusieji plojo patyrusiems muzikantams Ringaudui Stoškui, traksėdiškiui Sauliui Budginui bei Vingaudui Gylaičiui iš Macikų. Pastarasis savo dainomis visus nuskraidino į prieš kelis dešimtmečius populiarios savamokslių gitaristų estrados laikus.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.