Pramogadienis – Šeimos diena vėl nuskambėjo Rusnėje

PRAMOGADIENIS 11Jeigu renginys kartojamas ir žadama jį rengti dar ir dar, vadinasi, jau kuriama tradicija. Tokia turėtų tapti Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje antradienį surengta šventė „Šeimos diena Rusnėje“ – pramogadienis. Jį kartu su sodybos šeimininkais antrą kartą organizavo mūsų krašte gerai žinomas pramoginių renginių organizatorius Vygantas Stoškus su komanda.

Organizatoriai juokavo, kad darbo dieną – praėjusį antradienį – rengti pramogadienį jie pasirinko tiksliai žinodami, kad ta diena bus išskirtinė – be vėjo, be lietaus, saulėta ir šilta.

Tačiau, pasak V.Stoškaus, tikroji priežastis taip rizikuoti – renginį organizuoti darbo dieną – buvo ta, kad norėjosi, jog šių metų pramogadienyje galėtų koncertuoti amerikiečiai, bliuzo virtuozai Keegan Mclnroe, Matt Tedder bei jų bičiulis, mūsų šalies lūpinės armonikos virtuozas Aleksandr Belkin. Mat svečiai, dviejų savaičių gastrolėms atvykę į Lietuvą, koncertuoti rusniškiams galėjo tik šį antradienį.

Už kelis eurus – visa diena pramogų

Pramogadienis prasidėjo nuo 15 valandos ir renginio lankytojų – šeimų su vaikais – srautas nuolat augo iki 17 valandos, kai prasidėjo sukviestų muzikantų koncertai. Tuomet pramogadienio dalyvių skaičių padidino suaugusieji, atvykę be vaikų, kuriems rūpėjo smagiai praleisti laiką klausantis gyvos muzikos atlikėjų ir pabūti tarp šeimų šventės dalyvių.PRAMOGADIENIS 5

Šiemet sodybos šeimininkai V. ir A.Svitkinai iš pramogadienio lankytojų rinko po 2 eurus, vaikams iki 7 metų renginys buvo nemokamas. Už šį simbolinį mokestį visi – tiek dideli, tiek maži – iki vėlumos galėjo linksmai leisti laiką sodyboje.

Pramogadienyje buvo nemažai atrakcijų, už kurias mokėti nereikėjo. Tai vaikštynės kojūkais, mažasis krepšinis ir futbolas, tinklinis, stalo tenisas, šaškės. Buvo ir tokių lankytojų, kurie rankos stiprumą išbandė su savo šeimų nariais, šokinėjo į aukštį per kartelę.

Buvo ir mokamų pramogų. Už 1-2 eurus norintieji ridinėjosi oro burbuluose, šokinėjo batute, laipiojo į oro pilis, jodinėjo ant arklio. Kai kurios šeimos nepagailėjo kelių eurų už paplaukiojimą A.Svitkino laivu „Dzeusas“ ar ką tik šeimininko įsigytu greitaeigiu kateriu.

Sodybos šeimininkai Svitkinai svečius nemokamai vaišino žuviene. Pasak žuvienės virėjo A.Svitkino, šventėje jis išdalino apie 250 litrų sriubos. Ir niekas neregistravo, ar svečias, sumokėjęs tą vienkartinį 2 eurų įėjimo mokestį, valgė vieną žuvienės porciją, ar kelias.

Koncertai iki vėlumos

Koncertų skaičius pramogadienyje pranoko kai kurių miestelių švenčių mastelius.

Žaidžiantiems, bendraujantiems ar tiesiog koncertų pasiklausyti atėjusiems pramogadienio dalyviams po pusvalandį ar daugiau koncertavo V.Stoškaus vadovaujami kolektyvai – jaunimo grupė „Prieskonis“ ir ansamblis „Karčiama“. Grojo ir dainavo iš Gargždų atvykusi grupė „Klasiokai“, iš Mažeikių – „Kadrai“.

PRAMOGADIENIS 13Amerikiečių gitaromis skambanti muzika ir angliškai dainuojami bliuzai išties skambėjo įspūdingai. Kai kurie žiūrovai negalėjo patikėti, kad amerikiečiai atlikėjai visą dieną žaidė tinklinį ir pakėlė ne vieną bokalą lietuviško alaus, nes scenoje jie išties elgėsi nepriekaištingai profesionaliai. Visos dainos palydėtos susirinkusiųjų plojimais.

A.Svitkinas sakė, kad jam smagu, jog kartu su žmona galėjo surengti rusniškiams ir į salą atvykusiems žmonėms šventę.

Anot jo, tie, kas yra organizavęs panašias šventes, supranta, kad simbolinis pramogadienio mokestis vos padengs patirtas išlaidas. Šeimai teks ir nemažai padirbėti, kol po renginio taip sutvarkys aplinką, kad savaitgalį vėl galėtų priimti svečius.

Tačiau, pasak šeimininkų, visus rūpesčius atperka laimingų žmonių šypsniai ir padėkos už gerai praleistą laiką.

A.Svitkinas svarsto, kad kitą pramogadienį būtų galima surengti dar ir šiemet rudenį, jeigu šiluma užsilaikys kiek ilgiau.

Pramogadienių organizatorius V.Stoškus rugpjūčio 7 d. (pirmadienį) nuo 18 val. vėl visus kviečia į Rusnę, A.Svitkino sodybą.

Šį kartą pramogadienyje koncertuos atlikėjas iš Brazilijos Adriano Trindade ir klaipėdiečių grupė „Poezijos medžiotojai“.

Daugiau fotografijų – „Šilutės naujienų“ feisbuke.