Pramonės g. 9 namas – vienintelis Šilutėje vis dar be šilumos

RENOVACIJA 1Šilutės Pramonės gatvės 9 namo gyventojai jau pratrūko pykčiu – jie vieninteliai Šilutėje iki šiol turi kęsti šaltį, nes jų butai dar nešildomi. UAB „Norvila“, laimėjusi konkursą renovuoti jų daugiabutį, niekaip neprijungia pastato šilumos vamzdynų prie centrinių šilumos trasų.

Ketvirtadienį namo gyventojų susirinkime žmonės piktinosi, jog statybininkų prie pastato nemato jau nuo rugpjūčio mėnesio, o renovacijos darbų dar apstu: neapskardintos palangės, neištaisytas pamatų cokolio apšiltinimo brokas, stogas apdengtas nauja danga, tačiau neišlygintas. Keliems vaikams, gyvenantiems nešildomuose butuose, medikai diagnozavo plaučių uždegimą.
RENOVACIJA 2

Susirinkime dalyvavo renovacijos darbus atliekančios UAB „Norvila“ direktorius Darius Montvydas, statybos darbų priežiūrą vykdantis UAB „Statybų konsultacijų ir paslaugų centras“ direktorius Juozas Žiemys ir renovacijos darbų užsakovo UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovacijai Vygantas Kamarauskas.

Gyventojus aplankęs UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Algis Šaulys patvirtino, kad šilumą į namą gali tiekti kad ir dabar, tačiau bendrovė, tvarkiusi šilumos sistemą pastato viduje, dar neatliko namo šildymo sistemos sujungimo su šilumos tinklų trasa.

Namo gyventojai Gintaras Baublys ir Asta Murauskaitė vedžiojo į susirinkimą atėjusiuosius ir baksnojo į jų supratimu nekokybiškai ar visai dar neatliktus darbus. Pasak gyventojų, visa laimė, kad šiemet ypač palankus ruduo ir dar neprasidėjo šalčiai. Tačiau laukti ilgiau neįmanoma. Neapskardintos palangės praleidžia drėgmę į apšiltintų sienų tarpus. Ar šaltis nesuardys sudrėkusio apšiltinimo ir tinko?

Tokių prielaidų neneigė ir techninės priežiūros vadovas J.Žiemys. Dar daugiau, jis pateikė prieš 1 mėnesį rašytą užfiksuotų neatitikimų protokolą, po kuriuo pasirašę statybininkų vadovai įsipareigojo trūkumus ištaisyti iki spalio 25 dienos.

Nė vienas darbas, kuris turėjo būti atliktas iki spalio 25 dienos, nepadarytas.

RENOVACIJA 3J.Žiemys stebėjosi statybų bendrovės pozicija, juk tie darbai galėtų būti atlikti per vieną savaitę. Tada ir gyventojai būtų ramūs, ir darbų užsakovas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ galėtų baigti tvarkyti  renovacijos darbų priėmimo dokumentus.

„Norvilos“ direktorius D.Montvydas žadėjo, kad šilumos vamzdžiai bus baigti sujungti per vieną ar dvi dienas, ir savaitgalį namo gyventojai jau turės šilumą. Tačiau kada bus sudėtos palangės ir atlikti kiti nurodyti darbai, jis nenorėjo pasakyti, prašydamas duoti mažiausiai tris savaites laiko. Pažadas liko neištesėtas. Gyventojai „Šilutės naujienoms“ pranešė – pirmadienį šilumos jie dar neturėjo.

J.Žiemys apgailestavo, kad nėra jokių svertų, kaip paskubinti statybininkus atlikti greičiau visus renovacijos darbus ir paraginti juos nelaukti artėjančių nepalankių statybos darbams oro sąlygų. Darbų užsakovas ir gyventojai yra pasirašę renovacijos darbų sutartį, kurioje numatyta, kad darbų pabaiga yra kitų metų vasario mėnuo.

Atsakydamas į namo gyventojų priekaištus dėl nelygios stogo dangos, J.Žiemys kalbėjo, kad toks nedailus stogas liks kaip priekaištas statybininkams ir neįžvalgiems to paties namo gyventojams, nes techniniame renovacijos darbų projekte nebuvo numatyti gegnių korekcijos darbai ir sąmatoje tam nebuvo skirta lėšų.

Darbų užsakovo atstovas V.Kamarauskas priminė, kad statybos įmonė, pridavusi renovuotą pastatą, mažiausiai 5 metus privalės taisyti išaiškėjusį darbų broką savo lėšomis. Tačiau niekas negali RENOVACIJApasakyti, kas atsakys už kokybę ir taisys broką tuomet, jei darbus atlikusi įmonė užsidarys.

Todėl, pasak V.Kamarausko, visiems reikia pasistengti, kad iki renovacijos pabaigos visi projekte numatyti darbai būtų atlikti kokybiškai.