Pramonės gatvė atgimsta – angare vyksta jaunimo diskotekos ir koncertai

 

Stoskaus angaras_2Apleistame angare Pramonės gatvėje dar prieš porą mėnesių mėtėsi automobilių dalys, į šią atokią vietą retai kas užsukdavo. Tačiau dabar angaras prisikėlė naujam gyvenimui – darbo dienomis čia repetuoja šokėjai, savaitgaliais vyksta populiarios jaunimo diskotekos. Artimiausiu metu čia įvyks ir šokių vakaras „Kam virš 30“, o sausį galbūt koncertuos grupė „Rebel Heart“.

200 kvadratinių metrų patalpos, kuriose telpa apie 200 žmonių, tampa dar viena traukos vieta Šilutėje.

Idėją pasiūlė dukra

Vienas žmonių, nusprendusių įnešti daugiau gyvybės į atokią Pramonės gatvę yra Vygantas Stoškus – žinomas Šilutės renginių organizatorius, grupės „Karčema“ narys, rajono savivaldybės tarybos narys.

Gegužės mėnesį renovacijai užsidarė Šilutės kultūros ir pramogų centras (KPC), kuriame vyko ne tik koncertai, renginiai, bet ir Šilutės šokių klubų repeticijos. Remonto darbams prasidėjus, kitas patalpas reikėjo rasti ir šokių kolektyvui „Salūnas“, kuriam vadovauja Vyganto žmona Reminta Stoškuvienė. Poros dukra Guoda pasiūlė, kad šokėjai galėtų persikraustyti į angarą Pramonės g. 5E, už prekybos centro „Litorina“. Juk užsienyje, didžiuosiuose miestuose jau seniai renginiai vyksta angaruose, buvusiuose sandėliuose ar gamyklose.

Iš pradžių Vygantas tokiai minčiai nepritarė, galvodamas, kad niekas neis į užkampyje esančias patalpas. Tačiau po truputį šią mintį pradėjo jaukintis. Idėjai angare rengti „Salūno“ šokių repeticijas bei renginius pritarė ir patalpų savininkas Robertas Būdvytis. Beje, šilutiškiams ši vieta žinoma, anksčiau čia veikė maisto produktų parduotuvė „Urmo bazė“.

Norint, kad angaras taptų patrauklus, reikėjo ne tik investuoti, bet ir įdėti daug darbo. Vygantas pasakojo, kad dar vasarą angare mėtėsi automobilių kėbulai, varikliai, kitoks „gėris“. Darbai, kuriuos atliko šeima, talkino kolektyvo nariai, prasidėjo viduvasarį. Išvalius patalpas, Vygantas išklojo grindis, nupirko veidrodžius, įrengė apšvietimą. Reikalingą aparatūrą muzikantas jau turėjo.

Išlavintą muzikinę klausą turintis Vygantas džiaugiasi, kad angare gera akustika – tiek diskotekoms, tiek gyvo garso koncertams. Dar labiau jis džiaugiasi, jog patikėjo dukros idėja, tad dabar čia klega vaikai, ateina jaunimas, o ateityje galbūt ir vyresni šilutiškiai.

Į diskoteką atėjo 160 žmoniųStoskaus angaras

Rugsėjo mėnesį angare prasidėjo „Salūno“ repeticijos. Du kartus per savaitę čia ateina apie 100 vaikų, taip pat moterų grupės „Dakota“ narės. Spalio pabaigoje čia įvyko Helovino diskoteka, į kurią atėjo per 160 žmonių. Jaunuoliai atėjo pasiruošę, su kaukėmis ar makiažu, elgėsi kultūringai. Diskoteka vyko be jokio alkoholio, incidentų neįvyko, tvarką joje prižiūrėjo saugos tarnyba.

Pasak Vyganto, ši diskoteka įrodė, kad Šilutės jaunimui trūksta poilsio zonų, vietos laisvalaikiui praleisti. Todėl planuojama, kad diskotekos angare vyks kartą per mėnesį, artimiausia – prieš Kalėdas.

Jau šį penktadienį angare įvyks šokių vakaras „Kam virš 30“. Pasak Vyganto, iš vyresnių žmonių tenka girdėti, kad jie neturi kur nueiti pašokti. Vakaro metu gros gyva muzika, licenciją turinti kavinė galės pasiūlyti kavos ar kitų gėrimų. Jei ateis daug žmonių, tokie vakarai vyks ir dažniau.

Gruodžio 1 d. 14 val. čia vyks Vakarų Lietuvos muzikinių pop grupių festivalis „Muzikinė Pamario fiesta“, kurioje dalyvaus 16 kolektyvų. Čia gali apsilankyti ir žiūrovai. Ateityje čia atsiras ir poilsio kambarys bei mini batutų parkas vaikams, o kieme galbūt vyks „drifto“ varžybos automobilius turinčiam jaunimui.

„Šilutėje dygsta prekybos centrai, o poilsio, laisvalaikio praleidimų vietų – mažai“, – pastebi V. Stoškus. Jis sako, kad dar rinkimų į Tarybą metu žadėjo didinti jaunimo užimtumą, tad jam džiugu, kad šiuos pažadus jau pavyksta po truputį pildyti.

Angaras gali būti išnuomotas ir jūsų šventėms, renginiams.

Daugiau informacijos tel. 8 687 49146.