Prasideda 7-oji „Nacionalinė ekspedicija“, joje – ir šilutiškiai

Prasideda 7-oji „Nacionalinė ekspedicija“, kuri šiemet plauks Reinu – viena srovingiausių ir reikšmingiausių upių Europoje. Per 3 savaites ekspedicijos dalyviai aplankys Šveicariją, Vokietiją, Prancūziją ir Lichtenšteiną. Ekspedicijos sumanytojas, prodiuseris Edmundas Jakilaitis sako, kad šios ekspedicijos tikslas – surasti Lietuvą Europoje arba Europą Lietuvoje.

„Reinas yra svarbiausia Europos upė ir tai yra europinės civilizacijos branduolys. Pradėsime nuo 19 a. pab. – 20 a. pr. Lietuvos nepriklausomybės scenarijų kūrimo Šveicarijoje, lietuvių konferencijų. Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės projektas buvo parengtas Šveicarijoje. Pirmas tikras didelis tarptautinis Lietuvos politikos veiksmas – Lietuvos žemaičių delegacija siunčiama į Konstanco bažnytinį suvažiavimą, kai Vytautas Didysis po Žalgirio mūšio siunčia savo delegaciją, taip pat ir Lietuvos stačiatikių delegaciją su idėja apie bažnytinę uniją.

Šios ekspedicijos šūkis „Lietuva Europoje arba Europa Lietuvoje“ – tam, kad parodytume, kiek daug mes esame gavę, bet ir kiek daug mes esame Europai davę. Mes nesame salelė, uždara bendruomenė, mes esame europiečiai, europinės civilizacijos dalis“, – teigia E. Jakilaitis.

Ši „Nacionalinė ekspedicija“ išsiskiria tuo, kad dalyviai dalį maršruto keliaus traukiniais, o laivas „Vytautas Didysis“ taip pat gabenamas traukiniu.

Pamario kraštui ekspedicijoje atstovauja laivadirbys Simas Knapkis su sūnumi Uosiu ir Monika Dobrovolskytė. S. Knapkiui ši ekspedicija – šeštoji, jo sūnus Uosis ekspedicijoje“ dalyvauja 5, o Monika Dobrovolskytė – 4 kartą.

„Nacionalinės ekspedicijos“ laidos per LRT TELEVIZIJĄ bus rodomos rudenį, o šiuo metu antradieniais 19.30 val. toliau galima stebėti Dunojumi vykusią „Nacionalinę ekspediciją“, taip pat laidas galima žiūrėti ir LRT mediatekoje. Video apie ekspediciją ČIA.