Prasideda brandos egzaminų sesija: abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros

Trečiadienį abiturientai laikys privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, kuriuo Lietuvos mokyklose prasidės pagrindinė brandos egzaminų sesija.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu kandidatai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių temų: dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinio rašinio temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos pateikiami du autoriai, tačiau jie yra tik rekomenduojami.

Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, tačiau mokiniai jį gali rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų privalomų autorių.

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) primena, kad norintys gauti brandos atestatą moksleiviai turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – mokinys galėjo rinktis savo nuožiūra.

ELTA primena, kad penktadienį vyko gimtosios baltarusių, rusų, vokiečių kalbos mokykliniai egzaminai.

Trečiadienį prasidėjusi pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija baigsis birželio 25 dieną užsienio prancūzų ir vokiečių kalbos egzaminais.

Iš viso šios sesijos metu vyks trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 dienos.

ELTA (ELTA)