Prasideda Seimo rinkimų kampanija

rinkimaiLietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskelbė Seimo rinkimų datą. Šiemet rinkimai įvyks spalio 14 dieną.

Šalies vadovė ragina Lietuvos žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti rinkimuose ir patiems išsirinkti pasitikėjimo vertus parlamentarus, kurie spręs jų kraštui ir valstybei svarbiausius klausimus. Prezidentės teigimu, būtina daugiau dėmesio skirti tam, kad rinkimų teise pasinaudotų kuo daugiau šalies piliečių.

„Dabartinį Seimą rinko mažiau nei pusė rinkimų teisę turinčių šalies piliečių. Neleiskime, kad už mus pasirinktų kiti. Būkime pilietiški. Būkime aktyvūs”, – pabrėžia šalies vadovė.

Pasirašydama dekretą Prezidentė taip pat paragino visas politines partijas konkuruoti idėjomis, o ne pinigais ir eiti į rinkimus vadovaujantis sąžiningumo ir garbingumo principais bei rinkimų kovoje neperžengti padorumo ribos.

Pagal įstatymą, eiliniai Seimo rinkimai Prezidentės dekretu skelbiami likus 6 mėn. iki Seimo narių įgaliojimų pabaigos. Nuo Seimo rinkimų datos paskelbimo oficialiai prasideda Seimo rinkimų politinė kampanija.

Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje, „Šilutės naujienų” laikraščio žiniomis, susirikiavo jau visa eilė ryškių pretendentų į LR Seimą. Seimo nariui A.Endzinui nusprendus nebekelti savo kandidatūros, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatu planuoja būti rusniškis Raimondas Plikšnys, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai tikriausiai įsipareigos remti Aureliją Stancikienę, Lietuvos liberalų ir centro partija – Arūną Valinską, Darbo partija – Saulių Stankevičių, Lietuvos socialdemokratų partija – Artūrą Skardžių, partija Tvarka ir teisingumas – Kęstą Komskį, Judėjimas TAIP (Tautos ateitis ir perspektyva) – Arvydą Jaką.

Šilutės – Šilalės rinkimų apygardoje antrai kadencijai į šalies parlamentą vėl pretenduos mūsų žemietis Remigijus Žemaitaitis. Su juo rimtai konkuruoti yra pasiryžęs anksčiau Šilalės rajono meru dirbęs socialdemokratas Albinas Ežerskis.