Prasideda „Sidabrinės linijos“ vasaros iššūkis „Judėk ir padėk senoliams bendrauti“

Jau trečią vasarą iš eilės „Sidabrinė linija“ kviečia aktyvų laisvalaikį skatinančias Lietuvos įmones jungtis prie iššūkio #JUDĖKIRPADĖK senoliams bendrauti. Akcijos metu darbuotojai galės rinktis, kaip jiems smagiausia judėti – vaikščiojant, bėgiojant ar minant dviratį – ir kartu rinkti kilometrus. Kad aktyvus laisvalaikis įgautų daugiau prasmės – 50 įveiktų kilometrų virs vienu draugystės pokalbiu, kurio taip laukia vieniši senoliai.

„Vis daugiau įmonių netgi tradicines veiklas nori vykdyti prasmingiau ir ieškoti jose nestandartinių sprendimų. Šis iššūkis įprasmina aktyvų laisvalaikį gamtoje ir suteikia galimybę judant ir gerinant fizinę sveikatą sau tuo pačiu padaryti gerą darbą, kad senjorai sulauktų jiems taip reikalingų draugystės pokalbių“, – sako Marius Čiuželis, „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas.

Organizacijų, kurios jau kelerius metus dalyvauja #JUDĖKIRPADĖK iššūkyje teigimu, tokio pobūdžio iniciatyvos darbuotojams itin naudingos, nes jos gerina fizinę ir emocinę sveikatą, skatina komandiškumą, ugdo socialinę atsakomybę. Labiausiai darbuotojams patinka tai, kad judėdami jie keičia požiūrį į senatvę ir savo aktyviais veiksmais mažina vienatvę ir socialinę atskirtį, nes kiekvieną darbuotojo įveiktą kilometrą, įmonė paverčia 0,2 Eur parama „Sidabrinės linijos“ pašnekovų pokalbiams.

Iššūkyje dalyvaujančios įmonės kartu įveikė jau daugiau nei 45 000 km. Šiemet tikimasi pasiekti simbolinę 100 000 km kartelę ir padovanoti daugiau nei 1 000 draugystės pokalbių vienišiems senoliams.

„Kasmet dalyvių skaičius, įsitraukimas ir įveikti kilometrai didėja. O prabėgus vasarai smagu susitikti ir išgirsti pasakojimus, kaip ši paprasta iniciatyva dar labiau suartino kolektyvus, kokį poveikį mums kartu pavyko sukurti – tai įkvepia naujiems iššūkiams ateityje”, – sako M. Čiuželis.

„Nuostabu padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, mums tai didelė vertybė. Dalyvausime jau trečią kartą ir tai tampa gražia vasaros tradicija, kuomet prie iššūkio prisijungia vis daugiau darbuotojų. Tai džiugina ir dėl to, kad kartu įveikiame daugiau kilometrų, todėl galime padovanoti daugiau draugystės pokalbių”, – sako Paulius Galminas, UAB „Viltechmeda“ iššūkio ambasadorius.

Įmonės, organizacijos ar draugų kompanijos, norinčios prisijungti prie iššūkio, kviečiamos parašyti el. paštu pasikalbekime@sidabrinelinija.lt ir joms bus suteikta visa informacija.

„Sidabrinė linija“ yra netrukus septintą veiklos metų sukaktį minėsiantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projektas, kuris vyresnio amžiaus žmonėms siūlo reguliarius nemokamus draugystės pokalbius su bendraminčiais, suteikia emocinę ir informacinę pagalbą.

„Sidabrinę liniją“ jau atrado daugiau nei 7 200 pašnekovų, vien per 2022 metus reguliariai bendravo 1 979 pašnekovų poros, arba 24 proc. daugiau nei 2021 metais. Nuo veiklos pradžios 2016 m. „Sidabrinėje linijoje“ įvyko daugiau nei 162 500 pokalbių, trukusių daugiau nei 59 700 valandų. Tai geriausias kuriamo poveikio – vienišumo ir atskirties mažinimo – įrodymas.

 Daugiau informacijos interneto svetainėje www.sidabrinelinija.lt. 

Marius Čiuželis, labdaros ir paramos fondo vadovas