Prasidėjo aplinkosauginė akcija „Poilsiauk atsakingai“

Balandžio 20 d. prasidėjo akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki vasaros pabaigos. Akcijos tikslas – aplinkosauginių pažeidimų vandens telkiniuose, jų pakrantėse, miškuose ir saugomose teritorijose prevencija, išsiaiškinimas ir šalinimas.

lrv.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai tikrins vandens telkinių apsaugos zonose ir pakrančių apsaugos juostose bei kitose rekreacinėse teritorijose besilankančius gyventojus. Bus kontroliuojama, kaip laikomasi aplinkosaugos reikalavimų plaukiojant įvairiomis plaukiojimo priemonėmis, kaip poilsiaujama miškuose ir saugomose teritorijose.

5 svarbiausi dalykai, kurių negalima pamiršti iškylaujant gamtoje.

Jei prie vandens telkinio vykstate automobiliu, nepamirškite pakrančių apsaugos juostų. Apsaugos juostose draudžiama statyti transporto priemones arčiau kaip 25 m iki kranto. Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30–140 eurų baudą.

Prieš pradėdami žvejybą ir žvejodami (išskyrus atvejus, kai žvejojama keičiant žvejybos vietą, vykdant povandeninę žvejybą arba žvejojant iš vandens transporto priemonės) privalu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti ir paskui išvežti į komunalinių atliekų konteinerius. Taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 10–60 eurų baudą.

Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose stovėjimo aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant, kad keliu pravažiuos kitos transporto priemonės. Stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę užtraukia įspėjimą arba 20–140 eurų baudą. Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia 140–300 eurų baudą.

Teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele, tad išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Miške fiziniams asmenims draudžiama kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį (išskyrus įrengtas ir pažymėtas laužavietes), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Pažeidus šiuos reikalavimus skiriamas įspėjimas arba 20–50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50–110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.

Už šiukšlinimą galite gauti 20–50 eurų baudą. Jei aplinka nedelsiant nesutvarkoma ir nustatoma, kad padaryta reali žala, pažeidėjai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą ir sumos tokiais atvejais gali būti nemenkos.