Prasidėjus dviračių sezonui pareigūnai įspėja saugotis ilgapirščių

dviratisKiekvienais metais atšilus orams ir gatvėse padaugėjus dviračių, policijoje atitinkamai užregistruojama daugiau dviračių vagysčių. Pareigūnai ragina gyventojus imtis visų įmanomų priemonių šioms transporto priemonėms apsaugoti.

Gyventojai turėtų atminti, kad norint išvengti vagystės nederėtų net trumpam laikui palikti dviračių prie parduotuvių, įstaigų ar kitose viešosiose vietose neprirakintų.

Verta pagalvoti apie kokybišką spynelę dviračiui apsaugoti. Jeigu tokią ketinate įsigyti, atkreipkite dėmesį, kad grandinė būtų storesnio ir tvirtesnio metalo.  

Nerekomenduojama dviračių palikti daugiabučių laiptinėse, rūsiuose ar kitose bendro naudojimo patalpose. Būtina gerai apsaugoti sandėliukus, garažus ar pagalbines patalpas, kur yra laikomi vertingi daiktai, tarp jų ir dviračiai, mopedai, motociklai. Dviračių nakčiai kiemuose neturėtų palikti ir nuosavų namų gyventojai.

Policijos pareigūnai pataria savininkams nufotografuoti savo turimus dviračius. Vagystės atveju nuotrauką būtų galima panaudoti dviračio ieškant arba jį atpažįstant, jei pavyksta pavogtą transporto priemonę rasti.

Efektyvi ir nieko nekainuojanti dviračių apsaugos nuo vagių priemonė yra jų žymėjimas policijoje. Pareigūnai kviečia visus norinčius pasižymėti dviratį kreiptis į Jūsų gyvenamąją teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių arba artimiausią policijos įstaigą.

Tam reikia atsivežti dviratį į komisariatą, turėti asmens dokumentą ir žymimo daikto įsigijimo dokumentus.

Dviratį pareigūnai užregistruos, specialia priemone pažymės jo rėmą ir užklijuos lipduką su užrašu „Pažymėta policijoje“. Lipdukas ant dviračio rėmo įspės tuos, kurie kėsinsis šį turtą pagrobti.

Vagystės atveju policijoje pažymėtą dviratį bus lengviau surasti ir atpažinti.