Prasidėjus šalčiams policija ragina eismo dalyvius būti atsargiems

slidus keliasPrasidėjus kalendorinei žiemai, pokyčiai jaučiasi ir kelių eismo dalyviams. Spustelėjęs šaltukas kelią padaro itin pavojingu, dėl ko įvyksta eismo įvykiai, kurių metu neretai nukenčia ir žmonės. Reaguodami į tai, kad pastaruoju metu užfiksuojama ne mažai eismo įvykių, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įspėja vairuotojus būti itin atsargiems ir atsižvelgti į pasikeitusias oro sąlygas.

Prasidėjus žiemiškiems orams, primename vairuotojams keletą elementarių Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kurių laikantis galima išvengti skaudžių pasekmių. Visų pirma, esant slidžiai kelio dangai, reikia pasirinkti saugų važiavimo greitį bei atstumą tarp kitų automobilių. Transporto priemonių stabdymo kelias yra skirtingas – tai priklauso nuo automobilio svorio, stabdžių, padangų efektyvumo ir, žinoma, vairuotojo sugebėjimų. Patariame vengti staigių manevrų gatvėse, sankryžose kelio vingiuose ir ties pėsčiųjų perėjomis.

Eismo įvykiai neretai įvyksta ir dėl pėsčiųjų, dviratininkų ar vadeliotojų kaltės. Ne kiekvienas eismo dalyvis dėvi šviesą atspindinčius elementus, dėl ko tamsiuoju paros metu juos pastebėti tampa ypatingai sunku. Vairuotojai per vėlai pamatę pėsčiąjį dėl blogų oro sąlygų ir slidžios kelio dangos gali nespėti sustabdyti automobilio. Tokie atvejai gali turėti itin rimtų ir skaudžių pasekmių.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius kelyje elgtis ne tik atsargiai, bet ir būti atsakingais, nevairuoti transporto priemonių išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų Kelių eismo taisyklių reikalavimų.