Prasmingas vakaras padėti negirdinčiam mažyliui

klausos aparatas seimaKiek žmoguje gerumo, tiek jame ir gyvenimo.
/R.V.Emersonas/

Tokia sentencija pavadintas gerumo vakaras ketvirtadienį surengtas Šilutėje. Jo iniciatorių – Seimo nario Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondo ir Šilutės moterų verslininkių organizacijos atstovų – idėjai pritarė septynios dešimtys šilutiškių. Visi jie susirinko būrin tam, kad ištiestų pagalbos ranką negirdinčiam 3 metų berniukui, kurio tėvai neįstengia jam nupirkti taip reikalingo klausos aparato.

Susirinkusieji dalyvavo aukcione, kuriame galėjo įsigyti žinomų žmonių specialiai šiam vakarui skirtų daiktų su autografais, plojo dainininkui Donatui Montvydui ir aukojo žvaliam mažyliui, kuris jaukiai įsitaisęs sėdėjo ant tėčio kelių.

Vakaro metu iš viso surinkta 11 460 litų.

Padėdami tampame geresni

Tokie prasmingi labdaros renginiai Šilutėje jau nebėra naujiena, bet nėra ir dažni. Renginio organizatoriai mano, jog tai puiki proga skatinti šilutiškių solidarumą, teigiamą požiūrį į labdarą, todėl jie turėtų tapti gražia ir kilnia tradicija.

Vakaro vedėjas Marijus Budraitis pastebėjo, jog šįkart, matyt, nebus šešėlio, kad galbūt skirti pinigai nuėjo ne ten, kur turėjo – visi jie atiteko Deimantui.

Šilutės moterų verslininkių organizacijos pirmininkė Rima Deikuvienė dėkojo susirinkusiesiems už jų gerumą ir pasidžiaugė, kad mes visi, susibūrę draugėn, galime padaryti daug gerų darbų. O K.Komskis išreiškė viltį, kad tokie renginiai taps tradicija, nes padėdami bent vienam žmogui mes patys tampame geresni.

Dainininkas D.Montvydas irgi panorėjo paspausti Deimantui rankutę. Jis sakė per savaitę gaunantis po kelis kvietimus į labdaros renginius, bet ne visi jie būna tokie svarbūs ir tikslingi, kaip surengtas šilutiškių.

Gali išmokti kalbėti
klausos aparatas organizatoriai
Deimantas Budrikas – kaip ir visi vaikai. Mėgsta žaisti su mašinytėmis, kamuoliais, ypač – konstruoti ir statyti iš kaladėlių, yra judrus. Anot jo pedagogių, jis jau geba žaisti didaktinius žaidimus, skiria pagrindines spalvas, noriai piešia ir spalvina. Ypač mėgsta piešti teptuku. Jis – savarankiškas vaikas, išsiskiriantis išlavintais higieniniais – kultūriniais įgūdžiais.

Tačiau dėl nesivystančios kalbos Deimantas neišvengia sunkumų bendraudamas su kitais vaikais. Berniukui kasdien po kelis kartus į ausytes dedami klausos aparatai, kurie sunkiai įstatomi į ausies landą, yra nepatogūs, greit iškrenta ir dažnai genda.
Šiandien Deimantui – jau 3 metukai, bet jis vos ištaria žodį „mama“. Su mažyliu dirba spec. pedagogė ir logopedė, bet užsiėmimų su jomis neužtenka, kad vaikas lavėtų.

„Kaip ir visi tėvai, savo vaikui norime geriausio“, – sako Vidmantė ir Aleksandras Budrikai. Surdopedagogė juos patikino, kad Deimantas tikrai gali ir turi išmokti kalbėti – jam tereikia kokybiškų klausos aparatų ir darbo su specialistais.

Aparato kaina – 8360 litų

Deimantui nustatytas dešinės ausies kurtumas ir žymus kairės ausies neprigirdėjimo laipsnis. Dėl to berniukui pernai rudenį nustatytas vidutinis neįgalumo lygis.

Deimantui yra skirtas klausos aparatas, kurį finansavo Teritorinė ligonių kasa. Tačiau jis vaikui netinka – Deimantas vis tiek blogai girdi. Klausos aparatais vaikai aprūpinami audiologijos centruose nemokamai 1 kartą per 5 metus.

Reikėtų kokybiškesnio aparato, tačiau toks kainuoja 8360 litų. Šiam brangiam aparatui jauni ir dar vieną sūnų 7-metį Danielių auginantys Deimanto tėvai lėšų neturi.

„Blogiausia, kad berniuko klausos problema buvo pastebėta per vėlai. Laimė, Deimanto intelekto koeficientas yra aukštas, todėl jis labai imlus ugdymo programai“, – sako surdopedagogė Anita Jusčiūtė.

Vaikų darželio „Ąžuoliukas“, kurį lanko Deimantas, direktorė Irutė Lekavičienė sako, jog tai aktyvus vaikas. Jis domisi aplinka, knygelėmis, suvokia, tačiau dėl kalbos sutrikimo negali reaguoti į aplinkos garsus ir jų diferencijuoti.

„Deimantas turi galimybę gyventi visavertį gyvenimą“, – tikina ir „Ąžuoliuko“ logopedė Ineta Januškienė. Tačiau pedagogės neabejoja, kad klausos sutrikimas  kenkia bendram berniuko vystymuisi (kalbos, mąstymo ir kt.).

klausos aparatas saleAukcionas įkaitino aistras

Labdaros vakaro „Gilijos“ restorane metu paskelbtas aukcionas gerokai įkaitino susirinkusiuosius. Jie galėjo varžytis dėl krepšinio trenerio Roberto Kuncaičio marškinėlių su krepšininkų parašais, aktoriaus Adolfo Večerskio knygos su autografu, rajono mero Virgilijaus Pozingio atnešto paveikslo su Šilutės vaizdais, boksininko Vinco Murausko bokso pirštinių su autografu bei kintiškio Andriaus Varno paveikslo iš kelionės aplink pasaulį.

O šilutiškis menininkas Julius Katauskas vieną savo paveikslą padovanojo Deimantui.
Nuo pradinės 1 cento kainos siūlomos sumos kilo kaip ant mielių ir greit viršijo 200, o kai kurios – ir 300 litų. Aukciono metu surinkta 1 110 litų suma papildė bendrą 11 460-ties litų sumą.

8360 litų suma bus pervesta tiesiogiai klausos aparatais prekiaujančiai įmonei „Audiomedika“, likusiais pinigais bus apmokėtos renginio organizavimo išlaidos.

Silutes naujienu LOGO